Jednou vetou

FUTBAL: Nemci zvažujú pokračovanie bundesligových súťaží

Futbalista Hoffenheimu Dennis Geiger (vpravo) a hráč Herthy Berlín Slovák Ondrej Duda (vľavo) bojujú o loptu v nedeľňajšom zápase 4. kola nemeckej Bundesligy, archívne 2017

Foto: TASR/AP

"Naším cieľom zostáva ukončiť sezónu do 30. júna a chceme nájsť najlepší spôsob, ako to uskutočniť. Vieme si predstaviť zápasy bez divákov a s čo najmenším počtom obslužného personálu na štadiónoch," vyhlásil Christian Seifert, cituje ho portál športového magazínu Kicker

Nemecká futbalová bundesliga by sa mohla znova naštartovať už od 1. mája, ale so striktnou podmienkou – bez prítomnosti divákov. Túto možnosť si vie predstaviť ministerský predseda spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Armin Laschet a podporuje ju aj šéf združenia najvyšších dvoch nemeckých futbalových súťaží DFL Christian Seifert.

„Naším cieľom zostáva ukončiť sezónu do 30. júna a chceme nájsť najlepší spôsob, ako to uskutočniť. Vieme si predstaviť zápasy bez divákov a s čo najmenším počtom obslužného personálu na štadiónoch. Potrebujeme zabezpečiť 36 miest, kde by sa malo hrať tak, aby zodpovedali prísnym bezpečnostným opatreniam,“ vyhlásil Christian Seifert, cituje ho portál športového magazínu Kicker. „DFL má svoje nápady, ako to celé opäť rozbehnúť. Už budúci týždeň by sme mali vedieť viac,“ skonštatoval Armin Laschet.

Nemecká vláda oznámila, že v týždni po veľkonočných sviatkoch bude spolu s expertmi diskutovať o ďalšom vývoji koronavírusovej krízy v krajine a podľa vývoja situácie prijme ďalšie opatrenia. Laschet na margo možného obnovenia dvoch najvyšších futbalových súťaží ešte mierne povzbudzujúco poznamenal: „V dohľadnom čase sa futbal zrejme začne hrať, ale určite to bude bez divákov.“

Kicker sa už obrátil na svojich čitateľov s anketovou otázkou: Ste za to, aby začiatkom mája pokračovala Bundesliga za sprísnených lekárskych opatrení? Výsledky ankety budú známe v stredu alebo vo štvrtok.

Denník Bild vo svojej správe špecifikoval, že bundesligové zápasy by sa v prípade reštartu sezóny hrali za účasti maximálne 239 ľudí na štadióne. K futbalistom a ich realizačným tímom vrátane lekárov a obslužného personálu treba prirátať 36 pracovníkov televízie a 30 ďalších žurnalistov. Na tribúnach by malo byť dokopy 113 ľudí. VIP hostia a zástupcovia klubov bez presne stanovených funkcií by nemali povolený vstup.

V najvyššej nemeckej súťaži zostáva odohrať do konca súťažného ročníka deväť kôl. Po neúplnom 25. kole je na čele Bayern Mníchov s náskokom štyroch bodov pred Borussiou Dortmund a piatich bodov pred RB Lipsko. Posledný je 16-bodový Paderborn.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu