Jednou vetou

Nemôžeme súpera podceniť, hovorí Gombos o ďalšom žrebe zápasu Davisovho pohára

Slovenský tenista Norbert Gombos, vľavo a nehrajúci kapitán Miloš Mečíř . Foto: TASR

Slovenskí tenisti privítajú v 2. kole 1. skupiny euro-africkej zóny budúcoročného Davisovho pohára (6.-8. apríla alebo 2.-4. februára) Bosnu a Hercegovinu.

Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), pri ktorom bolo Slovensko medzi nasadenými tímami spoločne s Českom, Ruskom a Portugalskom. V 1. kole budú mať Slováci voľný žreb.

Prijateľný súper z Balkánu

Zverenci kapitána Miloslava Mečířa sa počas uplynulého víkendu zachránili v „druhej lige“, keď na antuke v bratislavskom NTC zdolali Poľsko 4:1. Hrdinom sa stal líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý vyhral v Aegon aréne obe dvojhry.

Tretí bod pridal Andrej Martin. Bosniaci v tomto roku deklasovali na antuke v Zenici Poliakov 5:0, v 2. kole prehrali s Holandskom 1:3.

Gombos považuje balkánsky tím za prijateľného súpera. „Je to celkom prijateľný žreb, ale Bosnu nemôžeme podceniť, lebo má kvalitných hráčov Džumhura a Bašiča. Obaja vedia zahrať dobre na harde aj na antuke, tak uvidíme, ako to dopadne. Verím však, že všetci naši hráči budú na zápas pripravení a kapitán Miloš Mečíř bude môcť zostaviť najsilnejší možný tím,“ povedal pre TASR najlepší slovenský singlista.

Dodatočný žreb rozhodol o domácej výhode

S Bosnou a Hercegovinou sa Slováci ešte nestretli a tak o výhode domáceho prostredia rozhodol až dodatočný žreb. „Je to prijateľnejší súper ako Rakúšania vonku, musíme si však dať pozor na výborného Damira Džumhura – 55. hráča sveta. V tomto roku dosiahol vynikajúce výsledky, vie zahrať na všetkých povrchoch. V náš prospech hovorí vyrovnanejší tím, bosnianska dvojka nie je až taká kvalitná. Ak chalani vytvoria takú súdržnú partiu ako teraz proti Poliakom, verím, že využijeme výhodu domáceho prostredia a postúpime do baráže o svetovú skupinu,“ povedal pre TASR generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

V Londýne sa uskutočnil aj žreb svetovej skupiny. Maďari, ktorí sa prebojovali medzi elitu po 21-ročnej prestávke, sa predstavia na pôde Belgicka. K šlágrom by mali patriť súboje medzi Španielskom a Veľkou Brtániou resp. Srbskom a USA. Francúzi hostia Holandsko, Austrálčania Nemecko.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu