Jednou vetou

Neymara vypočúvali za zverejnenie komunikácie s Trindadeovou

Brazílsky útočník Neymar

foto: Facebook

Brazílsky futbalista Neymar absolvoval vo štvrtok výsluch na policajnej stanici v Riu de Janeiro. Netýkal sa však samotných obvinení zo znásilnenia, ktoré voči nemu vzniesla modelka Najila Trindadeová, ale zverejnenia ich vzájomnej komunikácie a fotografií. Útočník Paríža St. Germain to spravil bez súhlasu druhej strany a v súčasnosti čelí vyšetrovaniu aj za porušenie práva na súkromie. Podľa agentúry AP strávil na polícii približne hodinu a trištvrte.

„Všetko sme vysvetlili a som presvedčená, že sme spravili všetko pre dokázanie neviny môjho klienta,“ povedala podľa agentúry AFP Neymarova advokátka Maira Freitová. Podľa brazílskych zákonov mu hrozí v tomto prípade väzenie až na päť rokov.

Trindadeová zverejnila svoju identitu tento týždeň v rozhovoroch s miestnymi televíziami, v ktorých popísala incident, ktorý sa údajne odohral 15. mája v parížskom hoteli. V interview pre televíziu SBT uviedla, že Neymar začal byť agresívny po tom, ako s ním odmietla nechránený pohlavný styk. „Kričala som prestaň, prestaň, ale on nereagoval, iba jednal,“ povedala 26-ročná modelka.

Na Európskych hrách hendikepovanej mládeže plavci Zajíc, Sálus, Cabadaj

Medzičasom sa na sociálnych sieťach objavilo video, na ktorom je zachytená časť ich hádky, zatiaľ však nie je jasný pôvod nahrávky. Hráčov otec a agent v jednej osobe Neymar da Silva Santos povedal, že existencia videa je dôkaz o pripravenej pasci. Neymar odmietol obvinenia a tvrdí, že sám je obeť vydierania.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu