Jednou vetou

NHL: Bruins nakopla aj chyba denníka, Carlo: Zapálilo to v nás oheň

Ilustračné foto

foto: TASR

Hokejisti Bostonu priznali, že pred šiestym zápasom finále play off NHL na ľade St. Louis ich k víťazstvu namotivovala aj chyba miestneho denníka. Periodikum St. Louis Post-Dispatch vo svojej elektronickej verzii predčasne oslávilo triumf Blues. Bruins však dokázali v St. Louis vyhrať aj vďaka gólu kapitána Zdena Cháru 5:1 a vynútili si rozhodujúci siedmy duel na svojom ľade.

„Videli sme to,“ povedal obranca Bruins Brandon Carlo v reakcii na uniknuté materiály. „Určite to v nás zapálilo oheň. Také veci sa nám nepáčia a určite by sa nemali stávať. Pomohlo nám to viac sa skoncentrovať na zápas,“ uviedol pre WBZ.

Tenis: Na Bratislava Open 2019 sa objaví aj Kližan

St. Louis Post-Dispatch predčasne korunoval Blues za víťazov Stanleyho pohára. Denník si pripravil materiály pre prípad, že by „bluesmani“ titul vyhrali. Dokonca mal pripravený aj ďakovný list prezidenta Blues Toma Stillmana i stránku s veľkým textom „Gratulujeme našim šampiónom St. Louis Blues“. Oba materiály nešťastne unikli na jednej z digitálnych platforiem. Chybu si v Post-Dispatch rýchlo uvedomili a text stiahli, lenže jeho kópie už na sociálnych sieťach kolovali. „Ospravedlňujeme sa, niekoľko detailov nám predčasne uniklo. Dúfame, že sa o tieto správy budeme môcť s vami čoskoro podeliť,“ uviedli zástupcovia vydavateľa.

Fanúšikovia „bluesmanov“ sa však obávajú, či uniknuté materiály nebudú pre mužstvo kliatbou. Carlov spoluhráč z defenzívy Torey Krug potvrdil, že chyba v novinách bola ťažko prehliadnuteľná. „Bola všade,“ povedal Krug pre The Athletic. Výtlačky boli k dispozícii aj hráčom Bruins, aby si ich prečítali.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu