NHL: Černák si pripísal prvý bod v NHL, asistoval aj Jaroš

Slovenský obranca Tampy Erik Černák

Slovenský hokejový obranca Erik Černák zaznamenal v noci na utorok svoj premiérový bod v zámorskej NHL.

Dvadsaťjedenročný bek si vo štvrtom dueli v profilige pripísal jednu asistenciu pri prehre Tampy Bay na ľade Nashvillu Predators 2:3.

Černák sa podieľal na otváracom góle stretnutia, keď stál pri zrode akcie s presnou koncovkou Victora Hedmana v 6. minúte.

Slováci prehrali v Česku a zostúpili do C-divízie Ligy národov

Domáci ale otočili skóre aj vďaka dvom bodom (1+1) Ryana Johansena. Černák strávil na ľade celkovo niečo viac ako 10 minút.

Bodoval aj ďalší slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý rovnako raz asistoval, no Ottawa prehrala doma s Floridou 5:7.

Mike Hoffman z Floridy dal svojmu bývalému klubu gól a bodoval tak už v 16. zápase za sebou. Fín Juho Lammikko sa prezentoval štyrmi asistenciami.

Najproduktívnejší Slovák v sezóne Tomáš Tatar vyšiel po dvoch zápasoch strelecky naprázdno, jeho Montreal prehral doma s Washingtonom 4:5 po predĺžení.

P. Fialková nesúhlasí s prevodom osobnostných práv športovca na zväz

Tatar odohral 18:32 min, konto si obohatil o plusový bod a dve strely. Dva góly hostí obstaral Alexander Ovečkin.

Fínsky útočník Patrik Laine sa blysol hetrikom pri víťazstve Winnipegu na ľade Vancouveru 6:3. Jeho spoluhráč Kyle Connor zaznamenal štyri body (1+3).

NHL – výsledky:
NY Rangers – Dallas 2:1, Pittsburgh – Buffalo 4:5 pp, Toronto – Columbus 4:2, Montreal – Washington 4:5 pp, Ottawa – Florida 5:7 /Ch. Jaroš za domácich 0+1/, Nashville – Tampa Bay 3:2 /E. Černák za hostí 0+1/, St. Louis – Los Angeles 0:2, Calgary – Vegas 7:2, Vancouver – Winnipeg 3:6

Slováci odcestovali do Kanady na MS20, Liška: Chceme urobiť dobrý výsledok