Jednou vetou

NHL: Najlepší tréner sezóny vzíde z tria Berube, Cooper, Trotz

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Craig Berube zo St. Louis, Jon Cooper z Tampy Bay a Barry Trotz z New Yorku Islanders sú traja finalisti na zisk ceny Jack Adams Award, ktorú v NHL každoročne udeľujú najlepšiemu trénerovi sezóny. Víťaza vyhlásia 19. júna počas slávnostného galavečera v Las Vegas. Informovala o tom oficiálna webstránka zámorskej hokejovej profiligy.

Cooper síce vypadol s Tampou v 1. kole play off, keď „blesky“ prehrali sériu s Columbusom prekvapujúco hladko 0:4 na zápasy, základná časť však bola z ich strany impozantná. Nazbierali 128 bodov a suverénne získali Prezidentskú trofej pre najlepší tím dlhodobej časti. So 62 víťazstvami vyrovnali rekord Detroitu zo sezóny 1995/96.

NHL: San Jose zdolalo Colorado a vedie v sérii 1:0

Trotz po odchode z majstrovského Washingtonu zamieril na striedačku NY Islanders, kde hneď v prvej sezóne zanechal hlbokú stopu. V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom bodový zisk „ostrovanov“ vzrástol o 23 bodov a prvýkrát od roku 2016 sa klub prebojoval do vyraďovačky. V prvom kole v najkratšom možnom čase vyradil Pittsburgh. Trotz si dal záležať najmä na prepracovanej defenzíve a v základnej časti bol jeho tím jediný, ktorý zostal pod hranicou 200 inkasovaných gólov (196).

Berube patril od júna 2017 do realizačného tímu Blues, vlani v novembri ho menovalo vedenie klubu za dočasného hlavného trénera, keď nahradil v pozícii odvolaného Mikea Yea. „Bluesmani“ sa dokázali v priebehu sezóny odraziť od dna tabuľky a nakoniec pohodlne postúpili do play off, kde v 1. kole vyprevadili na dovolenky hráčov Winnipegu (4:2 na zápasy).

Môže vás zaujímať

Coronavírus v Zadare: Nakazení sú ďalší tenisti