Jednou vetou

NHL: Sezónu odštartujú Blues s Capitals, tri zápasy aj v Európe

Tréner St. Louis Blues Craig Berube oslavuje so Stanleyho pohárom 15. júna 2019

foto: TASR/AP

Nový ročník zámorskej hokejovej súťaže NHL sa začne štyrmi zápasmi 2. októbra. Aktuálny víťaz Stanleyho pohára St. Louis Blues sa v úvodný deň novej sezóny stretne s minuloročným šampiónom Washingtonom Capitals. V ďalších dueloch prvého hracieho dňa nastúpi Vegas proti San Jose, Toronto privíta Ottawu a Edmonton v ďalšom kanadskom derby vyzve Vancouver.

Detroit dal Rybárovi kvalifikovanú ponuku

V základnej časti je na programe 1271 zápasov vrátane troch duelov v Európe. NHL zavíta tretíkrát v histórii do Prahy, kde sa 4. októbra stretnú Philadelphia s Chicagom. V Štokholme sa 8. a 9. novembra predstavia v dvoch zápasoch Tampa Bay a Buffalo, vo Švédsku sa zápasy profiligy hrali vlani aj predvlani.
Tri zápasy sa uskutočnia pod holým nebom. V Regine sa na Mosaic Stadium stretnú 26. októbra v Heritage Classic

Winnipeg s Calgary, tradičný novoročný zápas Winter Classic sa uskutoční v Dallase na štadióne Cotton Bowl. Domáci hokejisti Stars budú hostiť Nashville.

FOTO: Vybehli si trochu maškrtiť. Ľubo Višňovský zobral von celú rodinku

Tretí zápas pod holým nebom je na programe 15. februára, na Falcon Stadium v Colorado Springs nastúpia Colorado a Los Angeles. Exhibičný Zápas hviezd je na programe 26. januára v St. Louis, základná časť sa skončí 4. apríla.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu