NHL: Tampa vyhrala vo Washingtone tesne 5:4 po predĺžení

Ilustračné foto

Klub zámorskej hokejovej NHL Tampa Bay Lightning v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazil v nočnom zápase NHL na ľade Washingtonu Capitals 5:4 po predĺžení. Tampa tak natiahla víťaznú sériu na šesť duelov a so 118 bodmi jasne kraľuje celej profilige.

Černák odohral vyše 22 minút, dvakrát strelecky ohrozil súperovho brankára, ale pripísal si dva mínusové body. Jedným z hrdinov Tampy bol brankár Andrej Vasilevskij, ktorý zlikvidoval 54 striel domácich. V predĺžení rozhodol obranca Victor Hedman.

Capitals môže tešiť aj bod, keď v druhej tretine zaostávali o dva góly. Napriek prehre si upevnili prvú pozíciu v Metropolitnej divízii, pred New Yorkom Islanders majú náskok troch bodov, no odohrali o jeden duel navyše. „Chcem vyzdvihnúť naše nasadenie, vďaka ktorému sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Získaný bod má pre nás cenu zlata vzhľadom na postavenie v divízii,“ povedal tréner Washingtonu Todd Reirden podľa oficiálneho webu profiligy. Predĺženie zabezpečil Jevgenij Kuznecov, ktorý vyrovnal 53 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby a bol to preňho stý zásah v NHL.

V ďalšom zápase prehrala Ottawa vo Vancouveri 4:7. Christián Jaroš strávil na ľade viac ako 18 minút s jedným mínusovým bodom. Senators prehrávali v 49. minúte 0:5, potom však v priebehu necelých desiatich minút skorigovali štyrmi gólmi. Nezvládli však záver, keď dvakrát inkasovali v rozmedzí 27 sekúnd. Vancouver dosiahol tretie víťazstvo za sebou, čím vyrovnal svoju najdlhšiu úspešnú sériu v tejto sezóne.

Toronto Maple Leafs aj bez chorého Martina Marinčina zvíťazilo v Buffale 4:2. „Javorové listy“ uspeli druhýkrát z predošlých šiestich zápasov. „Už v uplynulom stretnutí s Nashvillom (0:3) som si myslel, že sme hrali dobre, ale nebolo nám dopriate. Myslím si, že aj dnes sme boli lepší a dočkali sme sa. Najviac ma teší, že tím je zomknutý za každých okolností,“ citovala trénera Toronta Mikea Babcocka agentúra AP.

Tenis: Rybáriková postúpila do 2. kola turnaja WTA v Miami

Na prvý gól domácich asistoval osemnásťročný nováčik Rasmus Dahlin. Dosiahol 38. bod a stal sa druhým najproduktívnejším obrancom pred dovŕšením devätnástich rokov v histórii NHL. Na tretie miesto odsunul Bobbyho Orra. Suverénne prvý je súčasný tréner Sabres Phil Housley, ktorý stihol nazbierať 57 bodov v sezóne 1982/1983, rovnako v drese Buffala.

sumáre – NHL:
BUFFALO SABRES – TORONTO MAPLE LEAFS 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly: 16. Mittelstadt (Dahlin, Eichel), 46. A. Nylander (Sobotka, Bogosian) – 22. Matthews (Johnsson, Muzzin), 39. Tavares (W. Nylander, Matthews), 41. Marner (Tavares), 60. Hyman. Brankári: Hutton – Sparks, strely na bránku: 24:46, 19.070 divákov.

WASHINGTON CAPITALS – TAMPA BAY LIGHTING 4:5 pp (1:0, 2:4, 1:0 – 0:1)
Góly: 8. Eller (Hagelin), 31. Hagelin (Eller), 34. Oshie (Ovečkin, Carlson), 60. Kuznecov (Bäckström) – 22. Kučerov (Stamkos, Hedman), 23. Stamkos (Miller), 27. Cirelli (Joseph), 36. Kučerov (Stamkos, Palát), 64. Hedman (Gourde). Brankári: Holtby – Vasilevskij, strely na bránku: 58:28, 18.506 divákov.

ANAHEIM DUCKS – WINNIPEG JETS 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 16. Scheifele (Connor, Trouba), 45. Connor (Myers, Copp), 48. Ehlers (Morrow, Trouba). Brankári: Gibson – Hellebuyck, strely na bránku: 29:23, 16.846 divákov.

VANCOUVER CANUCKS – OTTAWA SENATORS 7:4 (1:0, 3:0, 3:4)
Góly: 15. Horvat (Edler, Pettersson), 21. Pearson (Biega, Eriksson), 26. Virtanen (Beagle), 37. Boeser (Edler, Pettersson), 41. Pearson (Horvat, Eriksson), 59. Horvat (Edler, Eriksson), 60. Eriksson (Pearson) – 49. Veronneau (DeMelo, Pageau), 50. Tkachuk (Pageau, Balcers), 54. Lindberg (Ryan, DeMelo), 59. Duclair (DeMelo, Tierney). Brankári: Markström – Nilsson, strely na bránku: 40:25, 18.500 divákov.