Jednou vetou

NHL: V hlavných kempoch sa predstaví predbežne 19 Slovákov

Ilustračné foto

FOTO: TASR /AP

Predbežne 19 slovenských hokejistov by sa malo predstaviť v hlavných predsezónnych kempoch klubov NHL, ktoré sa v zámorí začínajú v piatok a sobotu. Tento počet ale nemusí byť konečný.

Országh po výhre nad Čerepovcom: Dôležité víťazstvo z hľadiska psychiky

Zatiaľ nie je totiž známe, či budú po účinkovaní v nováčikovských kempoch pokračovať aj v hlavných mladíci Adam Ružička, Miloš Roman (obaja Calgary) či Marián Studenič (New Jersey). Kompletnú súpisku pre hlavný kemp zatiaľ neoznámilo ani vedenie Detroitu, brankár Patrik Rybár by však v ňom nemal chýbať.

Z nováčikovských kempov sa do hlavných dostali Roman Durný (Anaheim), Radovan Bondra (Chicago), Michal Ivan (Los Angeles), Christián Jaroš (Ottawa), Erik Černák (Tampa Bay) a Martin Fehérváry (Washington). Naopak, v príprave s profiligovými klubmi už nebudú ďalej pokračovať Marek Valach (Boston) a Martin Bodák (Vegas). O riadny kontrakt zabojuje v kempe Caroliny aj obranca Michal Čajkovský, ktorý je v tíme Hurricanes na skúške.

Útočník Nashvillu Watson si za domáce násilie nezahrá 27 zápasov

Na súpiskách pre hlavný kemp figurujú i skúsení Andrej Sekera (Edmonton) a Marián Gáborík (Ottawa). Obaja však majú za sebou operácie, pokračujú v rekonvalescencii a je isté, že vynechajú úvod sezóny. Najväčšie slovenské zastúpenie je v kempe Bostonu, kde sa okrem kapitána Zdena Cháru predstavia aj letná posila do bránky Jaroslav Halák a útočníci Peter Cehlárik a Martin Bakoš. Isté miesto v prvom tíme majú iba prví dvaja menovaní. Halák, Cehlárik a Bakoš sa predstavia s Bruins aj na exotickom predsezónnom tripe v Číne, Chára sa zostal pripravovať doma rovnako ako ďalšie opory „medveďov“.

Jednocestné zmluvy majú v NHL aj Richard Pánik (Arizona), Peter Budaj (Los Angeles), Tomáš Tatar (Montreal), Martin Marinčin (Toronto) a Marko Daňo (Winnipeg). Ešte tri roky platný kontrakt má i Marián Hossa, ten už ale pre kožné problémy ukončil profesionálnu kariéru a jeho vstupná lekárska prehliadka v Arizone bola z tohto hľadiska iba formalitou. Otvorené je zámorské pokračovanie kariéry Tomáša Jurča, ktorý ako neobmedzený voľný hráč stále nemá zmluvu.

Vstupenky na MS 2019 v predaji od 19. septembra, najlacnejšia za 10 eur

Kempami zámorské kluby oficiálne začínajú s prípravou na novú sezónu, v rámci nich odohrajú aj niekoľko prípravných stretnutí. Spravidla sa v nich najprv ukážu hráči, ktorí bojujú o miesto v prvom tíme, a postupne sa v zápasoch predstavia i hlavné opory. Nový ročník NHL odštartuje v stredu 3. októbra (v noci na štvrtok 4. októbra SELČ). Základná časť vyvrcholí 6. apríla, po nej nasleduje play off, finále o Stanleyho pohár sa odohrá tradične na konci mája a začiatku júna.

Carolina vyskúša v kempe slovenského obrancu Čajkovského

Slováci v hlavných kempoch klubov NHL:
Anaheim Ducks – Roman Durný (b)**
Arizona Coyotes – Richard Pánik (ú)
Boston Bruins – Zdeno Chára (o), Jaroslav Halák (b), Peter Cehlárik (ú)*, Martin Bakoš (ú)*
Carolina Hurricanes – Michal Čajkovský (o)**
Chicago Blackhawks – Radovan Bondra (ú)**
Edmonton Oilers – Andrej Sekera (o)
Los Angeles Kings – Peter Budaj (b), Michal Ivan (o)**
Montreal Canadiens – Tomáš Tatar (ú)
Ottawa Senators – Marián Gáborík (ú), Christián Jaroš (o)*
Tampa Bay Lightning – Erik Černák (o)*
Toronto Maple Leafs – Martin Marinčin (o), Kristián Pospíšil (ú)**
Washington Capitals – Martin Fehérváry (o)*
Winnipeg Jets – Marko Daňo (ú)
*- dvojcestná zmluva
**-skúšobný kontrakt, resp. pozvánka do kempu

Môže vás zaujímať

Češky v Bratislave bez Kvitovej, obnovila si zranenie ruky