Jednou vetou

Niekdajšej brazílskej hviezde hrozí až päťročný trest

Brazílsky futbalista Ronaldinho, archívne

Foto: TASR/AP

Niekdajšej brazílskej hviezde hrozí až päťročný trest

Napriek nedávnym správam, že Ronaldinho sa tak skoro nedostane spoza mreží v paraguajskom Asuncióne, prepustili v utorok niekdajšiu brazílsku futbalovú hviezdu z väzenia, v ktorom strávila viac ako mesiac. Ronaldinho však ešte neokúsi chuť domova, ale pobudne v domácom väzení, ktoré strávi v luxusnom hoteli, kým bude prebiehať vyšetrovanie jeho prípadu. Majster sveta z roku 2002 skončil v base so svojím bratom Robertom Assisom po tom, čo sa začiatkom marca pri vstupe do krajiny preukázal falošným pasom. Polícia pracuje aj s alternatívou, že sa možno zaplietol do prania špinavých peňazí.

Ronaldinho sa v hoteli ocitol približne štyri hodiny po rozhodnutí o domácom väzení. Transportovali ho v policajnej dodávke a vstup mu umožnili až po absolvovaní medicínskych úkonov v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Súrodenci sa zároveň dozvedeli, že kaucia za ich prepustenie je 800 000 dolárov na osobu.

Ronaldinho sa ocitol za mrežami 6. marca. Pri vypočúvaní uviedol, že cestovný dokument dostal od brazílskeho obchodníka Wilmondesa Sousu Liriu, ktorého tiež uväznili. „Rozhodol som nariadiť im domáce väzenie, pretože vyšetrovanie je na rozdiel od situácie pred mesiacom už v pokročilom štádiu,“ uviedol pri vydávaní rozsudku sudca Gustavo Amarilla.

V prípade usvedčenia hrozí brazílskemu futbalovému virtuózovi až päťročný pobyt vo väzení. V tomto prípade čelí vyšetrovaniu až 14 ľudí. Právny zástupca brazílskej bratskej dvojice Sérgio Queiroz uviedol, že obaja sa nebudú vyjadrovať, kým nie je prípad uzavretý.

Ronaldinho prišiel do Paraguaja propagovať svoju autobiografiu. Uplynulé týždne strávil v improvizovanej väznici na juhu Asunciónu, ktorá sa používa pre 150 nebezpečných zločincov vrátane odsúdených za obchodovanie s drogami, korupciu či znásilnenie. Počas svojho pobytu si zahral futbal so spoluväzňami, odfotografoval sa s nimi a fotky sa objavili na sociálnych sieťach. Vo väzenskom zápase strelil päť gólov a na ďalších šesť prihral. Podľa katalánskeho webu sport.es pomohol svojmu tímu k víťazstvu 11:2 a pre spoluhráčov tiež vybojoval 16-kilogramové prasiatko na grilovanie.

Počas aktívnej kariéry získal umelec s futbalovou loptou viacero trofejí, z ktorých má najväčší cveng triumf na MS 2002 v Kórejskej republike a Japonsku. V roku 2005 vyhral prestížne individuálne ocenenie Zlatá lopta určené pre najlepšieho futbalistu sveta.

 

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu