Jednou vetou

Nór Sundby triumfoval na 15 km klasicky

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Nórsky bežec na lyžiach Martin Johnsrud Sundby triumfoval v stredajších pretekoch na 15 km klasickou technikou na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v rakúskom Seefelde.

Tridsaťštyriročný lyžiar získal svoju prvú zlatú medailu na svetovom šampionáte. Na druhom mieste zaostal Rus Alexander Bessmertnich o 2,9 s, tretí skončil fínsky reprezentant Iivo Niskanen s odstupom 20,4 s.

Slovenskí reprezentanti Ján Koristek a Andrej Segeč zaostali za víťazom s výraznou stratou.

Dlho sa zdalo, že zlato získa Rus Bessmertnich, ktorý viedol na štyroch medzičasoch, ale skvelý záver Sundbyho napokon slávil úspech.

Počas dopingovej razie v Seefelde zatkli päť športovcov

„Nečakal som, že to bude také emotívne. Som rád, že som sa dočkal. Máme skvelý tím a teší ma, že mi ľudia verili. V závere som vedel, že bojujem o medailu, ale nevedel som, že mám na dosah zlato,“ povedal víťaz v cieli pre stanicu Eurosport.

výsledky – muži – 15 km klasicky:
1. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) 38:22,6 min, 2. Alexander Bessmertnich (Rus.) + 2,9 s, 3. Iivo Niskanen (Fín.) +20,4 s, 4. Andrej Larkov (Rus.) +55-9, 5. Didrik Tönseth (Nór.) +24,3, 6. Dario Cologna (Tal.) +32,4, 7. Sjur Röthe (Nór.) +33,9, 8. Alexander Bolšunov (Rus.) a Andrew Musgrave (V.Brit) + 58,5 s, 10. Emil Iversen + 1:00,5 min

Môže vás zaujímať

HC Košice minimalizujú náklady, rozlúčili sa s výkonným riaditeľom