Jednou vetou

Nyquist o Jurčovi: Obaja radi dávame góly

Tomáš Jurčo sa teší zo svojho gólu počas zápasu základnej A - skupiny Švédsko - Slovensko na 82. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v dánskej metropole Kodaň v sobotu 12. mája 2018.

foto: TASR

V sobotňajšom zápase Slovenska so Švédskom proti sebe nastúpili aj dvaja bývalí spoluhráči z Detroitu Red Wings a obaja sa pod neho aj gólovo podpísali. Viac radosti mal po zápase Gustav Nyquist, keďže nad Tomášom Jurčom a jeho spoluhráčmi vyhral 4:3 po predĺžení.

Slováci ako prví zobrali bod Švédom, Ramsay spokojný s výkonom

Dvadsaťpäťročný krídelník Jurčo otvoril v 11. minúte skóre zápasu, keď do siete tečoval strelu Mária Grmana. Nyquist o osem minút neskôr otočil na 2:1. „Som rád za každý gól, ktorý dám, a že som mohol pomôcť tímu. Dnes sme mali veľa šancí, hrali sme výborne a aj mne osobne sa hralo super, čo je dobré. No škoda, že tam šupol gól aj on. Dnes sme boli blízko k víťazstvu,“ povedal Jurčo. „Obaja radi dávame góly a dnes sa nám zápas vydaril,“ reagoval Nyquist, s ktorým pôsobil Jurčo niekoľko rokov v Detroite i na farme Grand Rapids Griffins v AHL.

Bod proti majstrom sveta je cenný, ale po zápase slovenských hráčov mrzelo, že nezískali všetky tri. „Pred zápasom by som to určite bral, ale teraz po ňom je to ťažké. Rovnako, ako po zápase s Čechmi. Myslím si, že sme ukázali, že vieme hrať so silnými súpermi,“ pokračoval Jurčo.

Zibanejad po výhre nad SR: Boli to tvrdo vybojované body

Švédi strhli víťazstvo na svoju stranu v záverečných sekundách predĺženia, keď Mika Zibanejad potrestal vylúčenie Mareka Ďalogu. „Škoda toho, ale neviem-neviem, či to bol faul. No nechcem komentovať rozhodcov, oni majú svoju prácu a my to aj tak nezmeníme,“ dodal.

O tri roky starší Nyquist vyzdvihol bojovnosť súpera a to, že sa za stavu 1:3 nezlomil. „V zápase nemôžete nikdy nič považovať za isté. Musíme im dať uznanie za to, že tak bojovali a dokázali sa vrátiť do zápasu. Majú dobrý tím, tvrdo bojujú a vpredu majú svoju kvalitu. Dnes to bolo veľmi ťažké,“ uviedol.

Bielorusko prehralo aj s Rakúskom a zostúpi

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu