Jednou vetou

O Lišku sa zaujímali dva kluby z NHL. Takto sa rozhodol

Hokejista Adam Liška, archív

foto: TASR – Martin Baumann

Adam Liška mal na stole nováčikovský kontrakt od Arizony, ďalej ho budú sledovať aj skauti Caroliny

Slovenský hokejový útočník Adam Liška zbieral v predošlých dvoch sezónach skúsenosti v nadnárodnej KHL. Stále má len 20 rokov a v tejto súťaži odohral už viac než 100 zápasov a dobrými výkonmi si vyslúžil aj miesto na domácom svetovom šampionáte v máji 2019.

Stúpajúca tendencia výkonov bratislavského rodáka a hráča Severstaľu Čerepovec neušla ani pozornosti skautov zo zámorskej NHL.

„Zaujímali sa o mňa Arizona a Carolina. Konkrétnu zmluvu mi ponúkli Coyotes, išlo o nováčikovský kontrakt. Chceli ma vidieť ďalší rok v AHL, čo je tiež kvalitná súťaž, ale v Čerepovci boli korektní. Nechcem, aby to vyzeralo, že som odmietol šancu na NHL. Skrátka som uprednostnil väčšiu dávku istoty, ktorú mi dáva známe prostredie,“ povedal Adam Liška v rozhovore pre denník Šport.

Liška bližšie ozrejmil aj dôvody, prečo sa napokon rozhodol pre zotrvanie v tíme účastníka KHL. „Pri tíme ostal tréner Andrej Razin, ktorý má vyššie právomoci, keďže sa stal aj generálnym manažérom. Ponúkli mi zmluvu v ťažkej situácii, keď pandémia koronavírusu všetko komplikuje. Tréner mi volal osobne, čo si vážim. Viem, do čoho idem, preto som stavil na istotu. Svoje zohralo aj to, že zmluvu so Severstaľom podpísal Jindro Abdul, s ktorým sme sa o všetkom bavili,“ uviedol Liška.

Adam Liška a Dávid Buc a uprostred tréner Slovákov Craig Ramsay v zápase základnej A-skupiny Nemecko – Slovensko v Košiciach 15. mája 2019. | FOTO TASR – Martin Baumann

 

Odchovanec bratislavského Slovana preferoval riešenie, že by podpísal nováčikovský kontrakt s Arizonou, no ďalšiu sezónu by odohral v KHL. Napokon sa však obe strany nedohodli, čo potešilo víťaza Stanleyho pohára z roku 2006. „Celkom sa potešili v Caroline, že som to nakoniec nepodpísal s Coyotes. Z Hurricanes mi odkázali, že sa prídu pozrieť na moje zápasy. Ostávame v kontakte,“ skonštatoval slovenský útočník.

Liška priznal, že okrem Jindřicha Abdula bol v hre o zmluvu v Čerepovci aj Pavol Skalický, no ten by mal napokon zamieriť do fínskeho tímu Lukko Rauma. V čase pandémie koronavírusu by Bratislavčan rád dokončil strednú školu, ale za aktuálnych okolností to nebude ľahké. „Keďže sú školy zatvorené a zrušili nám písomné maturity, dúfam, že sa uskutočnia aspoň ústne. Nerád by som školu odkladal, keď som sa k tomu odhodlal. Nie je mi to súdené, chcel by som to už mať konečne z krku,“ dodal Liška pre Šport.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu