Jednou vetou

O víťazovi Európskej ligy sa rozhodne v auguste zrejme vo Frankfurte

Ilustračné foto, archív

foto: TASR/AP

Rovnako ako Ligu majstrov, aj Európsku ligu prerušili v polovici marca počas vyraďovacej fázy pre pandémiu koronavírusu

Nemecké mesto Frankfurt nad Mohanom je favorit na usporiadanie miniturnaja, ktorý rozhodne o víťazovi futbalovej Európskej ligy v sezóne 2019/2020. Hrať by sa malo v termíne od polovice do konca augusta. Európska futbalová únia (UEFA) už vie o žiadosti Frankfurtu a údajne je blízko k jej schváleniu. Informoval o tom denník Süddeutsche Zeitung a tiež portál ORF.

Rovnako ako Ligu majstrov, aj Európsku ligu prerušili v polovici marca pre pandémiu koronavírusu. V druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaži je však situácia komplikovanejšia a z časového hľadiska náročnejšia ako v LM. Treba tam ešte odohrať všetky odvetné zápasy osemfinále plus na španielske a talianske tímy čakajú aj prvé osemfinálové súboje. Ide o stretnutia FC Sevilla – AS Rím a Inter Miláno – Getafe CF.

Frankfurt mal tiež záujem o usporiadanie finálového turnaja Ligy majstrov. Momentálne to však vyzerá tak, že prednosť dostane portugalská metropola Lisabon. Finálny verdikt v oboch prípadoch padne na zasadnutí výkonného výboru UEFA v dňoch 17. a 18. júna.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu