Obhajca Manchester City odštartoval ligu výhrou na pôde Arsenalu

Ilustračné foto.

Futbalisti FC Liverpool vstúpili do nového ročníka anglickej Premier League suverénnym domácim triumfom 4:0 nad West Hamom United.

Newcastle na úvod nestačil na Tottenham, Benitez: Boli sme blízko bodu

V prvom polčase sa v drese favorita gólovo presadili Mohamed Salah a Sadio Mane, oba zásahy padli po vyšachovaní obrany súpera do odkrytej bránky. Po zmene strán pridal svoj druhý zásah Mane z pozície zaváňajúcej ofsajdom a v 88. minúte uzavrel skóre Daniel Sturridge.

Sagan po odstúpení z pretekov ME v Glasgowe: Snažil som sa, ale nešlo to

Obhajca Manchester City vyhral na ihrisku Arsenalu Londýn 2:0. Na lavičke domáceho tímu tak nevyšla súťažná premiéra trénerovi Unaiovi Emerymu. Po necelej štvrťhodine hry poslal City do vedenia strelou spoza šestnástky Raheem Sterling, v 64. minúte potvrdil zisk troch bodov pre hostí presným zásahom z prvej Bernardo Silva.
V ďalšom nedeľňajšom stretnutí prvého kola remizoval Southampton s Burnley 0:0.