Jednou vetou

Obnovenú premiéru jarného polmaratónu v Košiciach odložili o rok

ilustračné foto

TASR

Organizátori októbrového MMM v Košiciach pokračujú v prípravách na prestížne jesenné podujatie.

Rušenie a odklad športových podujatí po celom svete sa nevyhýba ani Slovensku. Najnovšie padol verdikt o presune obnovenej premiéry jarného polmaratónu v Košiciach pod patronátom Maratónskeho klubu Košice o jeden rok. Pôvodne sa mal konať 16. mája 2020, jeho nový termín je je 15. máj 2021.

„Vzhľadom na celkovú situáciu spôsobenú šírením nákazy Covid-19 sme nútení všetky prípravy v tomto momente pozastaviť a plne rešpektovať úradné nariadenia smerujúce k ochrane zdravia nás všetkých. Projekt májového polmaratónu MMM tak napriek veľmi vrelému prijatiu a výborným odozvám nebude možné realizovať v pôvodne plánovanom termíne,“ informovali organizátori prostredníctvom tlačovej správy. Podujatie malo nadviazať na dovedna 16 ročníkov známeho polmaratónu Košice – Seňa.

„Keďže teraz sa naša pozornosť musí nutne sústrediť na októbrový Medzinárodný maratón mieru, po dôkladnom zvážení sme na rozdiel od iných jarných podujatí nehľadali nový jesenný termín pre Košice Peace Half Marathon,“ dodali organizátori a potvrdili, že v súčasnosti ani neuvažujú o možnom odklade októbrového MMM. „Môžeme jednoznačne deklarovať, že jeho príprava a plánovaný termín ostávajú v platnosti a naše tímy sa už zaoberajú všetkými postupnými organizačnými krokmi. Registračný portál je plne funkčný, denne sa objavujú nové a nové prihlášky, čo svedčí o tom, že sa spoločne pripravujeme na naše stretnutie 4. októbra 2020 v Košiciach,“ uvádza sa v tlačovej správe.

Formula F1: Nehorázny nápad, to snáď nemôže byť pravda?!

Môže vás zaujímať

CYKLISTIKA: Bora-Hansgrohe chystá na horskej dráhe v Alpách útok na víťazstvo