Jednou vetou

Olympijského víťaza v curlingu vylúčili z turnaja pre alkohol

Ilustračná foto

Foto: Pixabay.com

Olympijského víťaza Ryana Frya vylúčili spolu s ďalšími hráčmi z curlingového turnaja v Kanade. Dôvodom bolo nadmerné požitie alkoholu.

Zlatého medailistu zo ZOH 2014 v Soči vylúčili spolu s Jamiem Koeom, DJ-om Kidbym a Chrisom Schillem z turnaja Red Deer Curling Classics v Kanade za nešportové správanie. „Vstúpili na plochu úplne opití, lámali metly a nadávali. Takéto správanie nechce na ľade nikto vidieť, či počuť. Spôsobili škodu v šatniach a ostatní účastníci sa sťažovali, že našli svoje veci rozhádzané po zemi. Čo je veľa, to je veľa. Situácia skrátka nemala iné riešenie,“ reagoval na incident organizátor Wade Thurber.

Slovan prehral s Moskvou

Štyridsaťročný Kanaďan medzičasom svoje konanie oľutoval a verejne sa ospravedlnil. „Rozhodnutie komisie vyradiť nás z turnaja bolo správne. Stratil som kontrolu a svojím konaním som pohoršil ľudí okolo seba. Najradšej by som sa ospravedlnil každému jednému z nich. Sľubujem, že urobím všetko preto, aby sa nič podobné v budúcnosti neopakovalo. Budem sa snažiť byť lepšou verziou samého seba a byť prínosom pre šport a curlingovú komunitu, ktorú tak milujem,“ sypal si popol na hlavu Fry.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu