Jednou vetou

Olympijský deň v B. Bystrici navštívia Kuzminová, Vittek či Beňuš

Olympijská víťazka, majsterka sveta a členka Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica Anastasia Kuzminová pózuje so zlatou pamätnou medailou prvého stupňa ministra obrany (vľavo) a zlatou medailou z MS (vpravo) v priestoroch Ministerstva obrany SR v Bratislave 12. apríla 2019

foto: TASR - Pavel Neubauer

Slovenskí športovci Anastasia Kuzminová, Róbert Vittek, Matej Beňuš, Adam a Andreas Žampovci, Zuzana Stromková, Klaudia Medlová či Ivan Jakeš sa v nedeľu zúčastnia na Olympijskom dni v Banskej Bystrici. Podujatie bude tretím v rámci série Športuj Slovensko po Prešove a Štrbskom Plese.

Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) týmto projektom podporuje deti, mládež a celé rodiny v športových aktivitách.

SOŠV už vybral miesto pre Slovenský dom v Tokiu, doťahuje sa zmluva

V Prešove prišlo takmer 4000 ľudí a v Štrbskom Plese ďalších 3000 ľudí. Deti si aj v Banskej Bystrici budú môcť vyskúšať rôzne športy a osláviť Olympijský deň, ktorý pripadá v kalendári práve na 23. júna.

„Náš cieľ je budovať lepšie podmienky pre šport na Slovensku. Je veľmi dôležité, aby si už najmenšie deti postupne vytvorili športový návyk a prostredníctvom športu sa formovali detské osobnosti a utužovali sa vzťahy v rodinách,“ povedal výkonný riaditeľ SOŠV Gábor Asványi v tlačovej správe. Olympijský deň je na programe aj 21. septembra v Bratislave.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu