Jednou vetou

Organizátori z Hungaroringu ušetria na poplatkoch 17,4 mil. eur

Ilustračné foto

TASR/AP

V upravenom kalendári na sezónu 20202 figuruje VC Maďarska 19. júla hneď po úvodných dvoch podujatiach na rakúskom Spielbergu.

Organizátori Veľkej ceny Maďarska v rámci majstrovského seriálu formuly 1 sa tešia, že tento rok výrazne ušetria na organizačných poplatkoch.

Dôvodom opätovného prerokovania výšky poplatkov je neprítomnosť divákov na tribúnach a teda minimálny zisk z predaja vstupeniek.

Informoval o tom generálny riaditeľ budapeštianskeho Hungaroringu Zsolt Gyulay. V upravenom kalendári na sezónu 20202 figuruje VC Maďarska 19. júla hneď po úvodných dvoch podujatiach na rakúskom Spielbergu. Tie sa uskutočnia 5. a 12. júla.

„Celkovo sa nám podarilo ušetriť v rozpočte pre Grand Prix Maďarska takmer šesť miliárd forintov, čiže 17,4 milióna eur,“ uviedol Gyulay.

Okrem toho organizátori z Hungaroringu predčasne predĺžili kontrakt o konaní svojich pretekov s majiteľmi efjednotky Liberty Media o jeden rok do sezóny 2027. Priniesol to aj portál ORF.

Vedenie F1 zatiaľ potvrdilo osem Veľkých cien na rok 2020. Po Maďarsku budú dve VC v Anglicku na okruhu Silverstone (2.8. a 9.8.), šieste preteky sú na programe v španielskej Barcelone (16.8.). V závere augusta (30.8.) by sa malo jazdiť v Belgicku na okruhu Spa-Francorchamps a v úvode septembra (6.9.) v Taliansku v Monze. Okrem súťaží F1 sa v tých istých termínoch uskutočnia v rovnakých dejiskách aj preteky F2 a F3.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu