Jednou vetou

Osem maďarských športovcov má koronavírus. edzi nimi aj medailisti z MS a ME

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Národná federácia stále čaká na výsledky testov ďalších osôb, takže počet nakazených medzi maďarskými plavcami sa ešte môže zvýšiť.

Až deväť členov maďarskej reprezentácie v plávaní má pozitívny test na koronavírus. Ako informovali predstavitelia Maďarskej plaveckej federácie prostredníctvom tlačovej správy, ochorením COVID-19 sa nakazilo osem reprezentačných plavcov a jeden tréner. Všetci deviati sa nedávno pripravovali spolu na tréningovom kempe v tureckom Erzurume.

Okrem už skôr známeho prípadu Boglárky Kapásovej, ktorá je majsterka sveta aj Európy (200 m motýlik), majú koronavírus aj ďalší medailisti z ME či MS – Dominik Kozma, Richárd Bohus či Dávid Horváth. U všetkých bol prvý test negatívny, ale o tri dni neskôr mali všetci pozitívny nález. Tieto mená sú známe, pretože športovci o tom sami informovali.

Kapásová svoju nákazu zverejnila na sociálnych sieťach a priznala sa, že ju to dohnalo k slzám, keď sa dozvedela výsledky testov. Jeden celý deň vraj potrebovala na to, aby sa so situáciou zmierila a počas toho dňa bola schopná informovať len rodinu a priateľov.

Národná federácia tiež zverejnila, že stále čaká na výsledky testov ďalších osôb, takže počet nakazených medzi maďarskými plavcami sa ešte môže zvýšiť.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu