Jednou vetou

Pacquiao radí synovi, aby nešiel v jeho šľapajach: „Nepotrebuje boxovať“

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Filipínsky boxer Manny Pacquiao by bol rád, keby jeho syn Jimuel nešiel v otcových šľapajach. Slávny pästiar, ktorý ako jediný získal tituly majstra sveta vo ôsmich rôznych hmotnostných kategóriách, vyzval svojho 19-ročného potomka, aby sa vyhýbal ringu.

Štyridsaťročný Pacquiao a jeho žena sa už dávnejšie rozhodli, že nebudú mať v dome žiadne rukavice a výstroj. Svojho syna Emmanuela juniora, prezývaného Jimuel, sa snažia presvedčiť, aby si našiel inú cestu a vyhol sa tomuto náročnému športu. Mladíka to však k boxu láka. Video z nedávneho exhibičného duelu zavesené na Facebooku ukázalo, že Jimuel poslal svojho súpera k zemi podobným štýlom, ako zvykol knokautovať protivníkov jeho otec. Pacquiaova manželka sa údajne pri prezretí videa rozplakala.

Vlhová si chce udržať druhé miesto vo SP: „Je to úžasný vysledok“

„Bolí ma, že boxuje, pretože viem, aký je to náročný šport. Povedal som mu, že k boxu som sa dostal len preto, že sme boli chudobní. Vravel som mu – ty nepotrebuješ boxovať,“ prezradil legendárny Filipínec. Jimuel sa však nechce boxu vzdať: „Povedal mi, že je to pre neho rovnaká vášeň, ako pre mňa. Chce reprezentovať svoju krajinu ako športovec,“ dodal podľa AFP.

Môže vás zaujímať

Vlhová blízko stupňa víťazov v Crans Montane, 4. miesto je jej maximom v zjazde