Pánik sa vrátil do zostavy Washingtonu

Richard Pánik

zdroj: TASR/AP

Slovenský hokejista Richard Pánik sa po desaťzápasovej absencii vrátil do zostavy Washingtonu, jeho tím ale prehral v zámorskej NHL doma s Arizonou 3:4 po nájazdoch.

Aktualizované 8.40

Pánik absentoval od 16. októbra, keď sa v dueli s Torontom nešťastne zrazil so spoluhráčom Jonasom Siegenthalerom a zranil si rameno. Na ľad sa vrátil v zápase proti svojmu bývalému klubu, odohral 10:47 min a pripísal si plusový bod. Washington zmazal trojgólové manko a vynútil si predĺženie a nájazdy, v nich sa ale presadili iba dvaja hráči z Arizony – Nick Schmaltz a Conor Garland.

Washington zmazal trojgólové manko a vynútil si predĺženie a nájazdy, v nich sa ale presadili iba dvaja hráči z Arizony – Nick Schmaltz a Conor Garland. Capitals prehrali po šesťzápasovej sérii víťazstiev, natiahli však svoju bodovú šnúru na 12 duelov. V ich drese strelil dva góly ruský center Jevgenij Kuznecov. Jeho spoluhráč T.J. Oshie svojím gólom 76 sekúnd pred treťou sirénou vynútil pre Washington predĺženie, v ňom dokázal takisto rozvlniť sieť, ale gól mu rozhodcovia po videokonzultácii neuznali pre ofsajd.

Nadal po hladkej prehre so Zverevom: Musím hrať lepšie

„V prvých dvoch tretinách sme nehrali hokej, aký chceme predvádzať. Chalani si zaslúžia uznanie, ako to dokázali ustáť a zmeniť svoj výkon v tretej časti. Mali sme šťastie, že sme si z tohto zápasu odniesli bod,“ priznal kouč „Caps“ Todd Reirden. Arizona sa vrátila na víťaznú cestu po minisérii troch prehier. „Bol to taký nesúrodý zápas. Museli sme sa vyrovnať s mnohými nepriaznivými okolnosťami, čelili sme kvalitnému tímu, parádny duel odohral Kuznecov. Samozrejme, nie sme spokojní s tým, ako sme premárnili náskok 3:0, nie sme z toho šťastní, no táto výhra má určite svoju cenu,“ hodnotil zápas tréner „kojotov“ Rick Tocchet.

Carolina si doma poradila s Ottawou 8:2 a prerušila štvorzápasovú sériu prehier. Sebastian Aho dal dva góly a Joel Edmundson si pripísal gól a dve asistencie.

NHL – sumáre:

WASHINGTON CAPITALS – ARIZONA COYOTES 3:4 pp a sn (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 29. Kuznecov (Vrána, Wilson), 43. Kuznecov (Kempný), 59. Oshie (Ovečkin, Carlson) – 15. Keller (Hinostroza, Goligoski), 21. Fischer (Richardson), 21. Grabner, rozh. nájazd Schmaltz. Brankári: Samsonov – Raanta, strely na bránku: 34:35, 18.573 divákov.

CAROLINA HURRICANES – OTTAWA SENATORS 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
Góly: 1. Foegele (Dzingel, Pesce), 18. Nečas (Gardiner, Wallmark), 25. Aho, 33. Fleury (Luostarinen, Svečnikov), 37. Hamilton (Teräväinen, Svečnikov), 42. Aho (Edmundson, Pesce), 54. Dzingel (Edmundson, Foegele), 58. Edmundson (Nečas, Niederreiter) – 39. White (Ennis, Borowiecki), 50. Tkachuk (Chabot, Tierney). Brankári: Mrázek – Nilsson (33. Anderson), strely na bránku: 43:29, 12.356 divákov.

Slovák v akcii:
Richard Pánik (Washington)   10:47 0 0 0 +1 0 0
/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/