Jednou vetou

Papierové medaily a balónový pohár. Netradičné, ale zaslúžené

Basketbalistky poľského klubu Arka Gdynia, zľava: Barbora Bálintová a Angelika Slamová

foto: FB, koláž

Najvyššiu poľskú súťaž pred tromi týždňami predčasne ukončili pre obavy zo šírenia koronavírusu a šampiónkami sa stali hráčky z Gdynie vrátane slovenských reprezentantiek Barbory Bálintovej a Angeliky Slamovej.

Takto chcú pomôcť fanúšikovia Spartaku Trnava svojmu obľúbenému klubu

Basketbalistky poľského klubu Arka Gdynia vrátane slovenských reprezentantiek Barbory Bálintovej a Angeliky Slamovej oslávili majstrovský titul udelený „spoza zeleného stola“ netradičným spôsobom. Najvyššiu poľskú súťaž pred tromi týždňami predčasne ukončili pre obavy zo šírenia koronavírusu a šampiónkami sa stali hráčky z Gdynie. Tie vyhrali všetkých 21 zápasov základnej časti, ktoré sa stihli odohrať.

„Celú poľskú ligu sme zvládli bez prehry a získali sme aj poľský pohár. Majstrovský titul nám bol udelený síce netradične, ale vzhľadom na naše suverénne výsledky úplne zaslúžene,“ povedala Bálintová v rozhovore pre Korzár.

Po udelení titulu pozval šéf klubu hráčky do svojej firmy. Tam vytlačil papierové zlaté medaily a namiesto reálneho kovového pohára zdvihli nad hlavy balónový. Nechýbala ani dávka zaslúžených posezónnych kalórií v podobe víťaznej torty.

Bálintová okrem pôsobenia Arky na domácej scéne vyzdvihla aj účinkovanie v pohárovej Európe. Gdynia v Eurolige 2019/2020 obsadila v základnej B-skupine posledné 8. miesto, no odohrala viacero výborných stretnutí. „Hneď na začiatku sa nám podarilo prekvapiť, keď sme cez kvalifikáciu postúpili do skupinovej fázy Euroligy. V nej sme odohrali veľa kvalitných zápasov a hoci to podľa tabuľky tak nevyzerá, určite ju hodnotím úspešne,“ dodala 25-ročná rodáčka z Košíc.

Bohatí športoví “seniori“ naštvali Slovákov!

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu