Jednou vetou

Paraalspké lyžovanie: Prípravy na novú sezónu štartujú

V ročníku 2019/2020 zranenia vyradili z hry hneď troch reprezentantov SR - Jakuba Kraka, Petru Smaržovú a Henrietu Farkašovú

Už v piatok 22. mája začnú s prípravou na novú sezónu slovenskí reprezentanti v paraalpskom lyžovaní. Prvou fázou bude sústredenie v Martine, počas ktorého športovci vstupné testy a športovú diagnostiku, neskôr sa budú venovať príprave na suchu – atletike či turistike.

Ako informuje oficiálny web Slovenského paralympijského výboru (SPV), do konca augusta majú slovenskí reprezentanti v tomto odvetví na programe až osem sústredení na Slovensku, okrem Martina aj v Piešťanoch či Vysokých Tatrách.

„Samozrejme, situáciu neustále sledujeme a hneď, ako sa naskytne šanca, by sme vyrazili na rakúske ľadovce ako po iné roky,“ prezradil manažér reprezentácie v paraalpskom lyžovaní Martin Makovník. Vrcholom nasledujúcej sezóny budú majstrovstvá sveta v nórskom Hafjelli.

V ročníku 2019/2020 zranenia vyradili z hry hneď troch reprezentantov SR. V novembri na sústredení v Rakúsku si Jakub Krako roztrhol predný krížny väz v pravom kolene, v decembri si koleno poranila aj Petra Smaržová a rovnaký problém trápil aj Henrietu Farkašovú, ktorá už podstúpila aj operáciu kolena. Medzičasom tiež vymenila navádzača, Natáliu Šubrtovú nahradil Michal Červeň.

„V rámci skráteného Svetového pohára sme absolvovali všetky preteky v oklieštenej zostave. Vzhľadom na nie príliš vydarenú prípravu, hlavne z dôvodu poveternostným podmienok, boli výsledky adekvátne. Prioritou pre túto sezónu bolo doplnenie reprezentačného B-tímu. ‚Áčkari‘ pomohli mladým začleniť sa, najmä Martin France sa zúčastňoval s nimi aj na pretekoch a snažil sa im byť vzorom. Všetci majú šancu presadiť sa, ale chce to ešte veľa práce. Oceňujem ich usilovnosť a pokoru, s ktorou pristupujú k tréningom,“ doplnil Martin Makovník podľa spv.sk.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu