Jednou vetou

Paralympijské: Vadovičová športovkyňou SZTPŠ za rok 2018

Na snímke slovenská paralympijská reprezentantka Veronika Vadovičová, archív

foto: TASR - Michal Svítok

V sobotu večer ocenili v Bratislave v rámci slávnostného galavečera najlepších jednotlivcov i kolektívov Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov (SZTPŠ) za rok 2018. Športovkyňou SZTPŠ za rok 2018 sa stala Veronika Vadovičová (streľba), na druhom mieste skončil Jozef Metelka (paracyklistika), na tretej priečke sa umiestnil Martin France (zjazdové lyžovanie). Na 4. - 10. mieste sa umiestnili Marcel Pavlík (lukostreľba), Róbert Mezík (boccia), Boris Trávníček (stolný tenis), Adrián Matušík (atletika), Ján Kuboši (tlak na lavičke), Radomír Pacák (plávanie) a Marián Ligda (parahokej).

 V kategórii juniorov zvíťazil Samuel Andrejčík (boccia), ďalšími ocenenými boli Kristína Funková (streľba), Martin Joppa (parahokej), Diana Pashchenkova (lukostreľba) a Boris Trávníček (stolný tenis). Aj kategória „Najlepší tím“ sa stala korisťou boccistov – konkrétne páru BC4 v zložení Michaela Balcová, Samuel Andrejčík, Róbert Ďurkovič, Martin Strehársky. Na 2. – 5. pozícii sa umiestnili strelci SH 1 R3 (Vadovičová, Malenovský, Morvay), mix tím v lukostreľbe (Pavlík, Paščenkovová) a reprezentačné tímy v curlingu na vozíku a parahokeji.

Futbal-ME-kval.: Taliani rozhodli za 10 minút, Mancini: Čaká nás ešte dlhá cesta

Trénerom roka sa stal Martin Gabko (boccia), na 2. – 5. mieste sa umiestnili Milan Goleňa (streľba), Vladimír Majerčák (lukostreľba), Andrej Bardoň (stolný tenis) a Milan Orosz (paracyklistika). Ocenenie Bronzový Agitos si prevzali zjazdár Jakub Krako a trénerka plávania Daniela Šipošová, Strieborný Agitos dlhoročný funkcionár v medzinárodných organizáciách Juraj Štefák a prvá paralympionička s titulom profesor Margita Prokeinová. Informáciu priniesol portál Slovenského paralympijského výboru (SPV).

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu