Jednou vetou

Nezabudnuteľné góly aj charakter. Pavol Demitra by oslavoval jubileum

Pavol Demitra reprezentoval našu krajinu na Olympiádach v rokoch 2002, 2006 a 2010

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Číslo 38 je v hokeji nerozlučne späté s významným slovenským hokejistom Pavlom Demitrom. Pripomeňme si na jeho nedožité 45. narodeniny momenty, v ktorých celému národu sprostredkoval nefalšovanú športovú radosť.

A čo evolúcia? Časť cirkvi Charlesa Darwina odsúdila, takýto bol jeho názor na Boha

Meno Pavol Demitra isto pozná väčšina Slovákov, minimálne tých, ktorí zdieľajú našu národnú vášeň pre hokej. Netreba pripomínať, že tento výnimočný športovec, ktorý dlhé roky úspešne reprezentoval našu krajinu, v roku 2011 tragicky zahynul pri leteckom nešťastí blízko Jaroslavľu v Rusku. V tomto mieste pôsobil ako hráč tímu KHL Lokomotiv Jaroslavľ.

Miloš Zeman oslavuje! Prečítajte si výber jeho najvtipnejších výrokov

Za veľkou mlákou

Pavol Demitra debutoval v NHL ako hráč Ottawy Senators, ktorá ho v roku 1993 draftovala v 9. kole z 227. miesta. Následne presedlal k St. Louis Blues, kde spolu s Michalom Handzušom a Ľubošom Bartečkom vytvorili takzvanú „Slovak line“, mimoriadne úspešnú útočnú formáciu.

Matka Tereza: Stelesnenie milosrdenstva, alebo pokrytec?

Pre svoju výnimočnú kolegialitu bol v roku 2000 ocenený trofejou pre najslušnejšieho hráča –  Lady Byng Memorial Trophy. Sezónu 2004/2005 strávil na Slovensku v Dukle Trenčín. Doplnil dvojicu Mariánov – Hossu a Gáboríka; a stal sa najproduktívnejším hráčom súťaže. Následne mesto Matúša Čáka vymenil za Los Angeles, neskôr Minnesotu a Vancouver.

Elektronické cigarety majú prvé obete. Dá sa vôbec fajčiť bez rizika?

Hrdí Slováci

Pavol Demitra reprezentoval našu krajinu na Olympiádach v rokoch 2002, 2006 a 2010 (bol najproduktívnejším hráčom turnaja a významne prispel k nášmu historicky najlepšiemu štvrtému miestu).

Hroby, ktoré lákajú návštevníkov po celý rok! Tu odpočívajú známe tváre

Demitra pod slovenskou vlajkou absolvoval aj dva Svetové poháre (’96 a ’04) a šesť Majstrovstiev sveta. V roku 2011, keď sa Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji konali na Slovensku (Bratislava a Košice), bol kapitánom národného tímu a po poslednom zápase 9. mája sa s reprezentáciou oficiálne rozlúčil. Najväčší úspech pod národnými farbami zaznamenal v roku 2003, keď si spolu s ďalšími Slovákmi odniesol z Helsiniek bronzovú medailu.

Freud otvoril dvere do podvedomia, pomáhali mu v tom aj drogy

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

HOKEJ: O Cehlárika má vážny záujem švajčiarske Lugano