Jednou vetou

Petrohrad má záujem o MS 2023, hrať sa má v najmodernejšej hale v Európe

Ľadový palác v Petrohrade

foto: wikipedia.org

Ruské mesto Petrohrad sa bude uchádzať o organizáciu majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2023. Plánuje kvôli tomu zrekonštruovať Ľadový palác, arénu so súčasnou kapacitou 12-tisíc divákov. Po rekonštrukcii by sa do nej malo vojsť vyše 20-tisíc divákov a mala by sa stať najmodernejším hokejovým stánkom v Európe.

Hokejové majstrovstvá v Košiciach rozdelili naše osobnosti. Toto si o tom myslia!

Petrohradskú arénu chcú predstavitelia SKA vynoviť predovšetkým pre fanúšikov klubu. „Logicky zohľadňujeme v prvom rade záujmy našich fanúšikov. Zrekonštruovaná aréna sa stane prelomom infraštruktúry v hokeji. Všetci obdivujú arény v Chicagu, Detroite, New Yorku. Čoskoro budú obdivovať aj tú v Petrohrade. Požiadali sme o organizáciu MS v roku 2023. Záujem majú aj iné krajiny, ale vzhľad našej novej arény zlepšuje naše šance na získanie turnaja,“ uviedol pre championat.ru viceprezident SKA Petrohrad Roman Rotenberg.

Rusi chcú predložiť projekt ultra moderného štadióna. Okrem hokejových zápasov by sa v ňom mali uskutočniť koncerty a iné podujatia. „Našou úlohou je usporiadať 250 akcií za rok. Okrem hokeja aj koncerty a iné podujatia. Okolo arény sa plánuje aj rezidenčný rozvoj, teda bývanie, voľný čas a šport. To všetko je súčasťou komplexného projektu,“ dodal Rotenberg.

Washington má finálový mečbal proti Vegas

Okrem bytov a obchodov by na ploche 60-tisíc metrov štvorcových mali vyrásť aj dve materské školy s celkovou kapacitou takmer 800 miest a škola pre 1375 miest. Po dokončení výstavby bude aréna najväčším hokejovým štadiónom a jedným z najväčších krytých športových zariadení v Európe. Technické vybavenie by malo byť na rovnakej úrovni, ako majú haly v zámorí.

MS v hokeji bude v roku 2019 hostiť Slovensko, o rok neskôr Švajčiarsko. V roku 2021 sa svetový šampionát uskutoční v Lotyšsku a Bielorusku a v roku 2022 budú MS hostiť Fíni. Okrem Ruska sa o organizáciu MS 2023 plánujú uchádzať aj Česi.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu