Jednou vetou

Petrušová vybojovala v Minsku bronz v K1 5000 m

Martina Petrušová

foto: TASR - Pavel Neubauer

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová získala na II. európskych hrách v Minsku bronz v K1 na 5000 m. Devätnásťročná Petrušová zaostala vo štvrtkovom finále za víťaznou Bieloruskou Marynou Litvinčukovou o 6,841 sekundy, striebro vybojovala Maďarka Dora Bodonyiová (+0,745 s).

V K1 na 200 m triumf Beaumonta, Zalka v B-finále šiesty

Slovensko získalo vo štvrtok v rýchlostnej kanoistike druhú medailu, predpoludním skončil na treťom mieste štvorkajak na 500 m.

„Nečakala som, že to takto dopadne. Už som mala rozbehnutých veľa ‚päťkilákov‘, ale vždy sa tam niečo pokazilo, takže som rada, že to teraz takto vyšlo. Už som chcela dokázať, že na to mám,“ povedala Petrušová krátko po zisku medaily.

Pre iba devätnásťročnú pretekárku Športového centra polície je to už druhá medaila na významnom podujatí, pred mesiacom si vybojovala na rovnako dlhej trati na Svetovom pohári v Poznani tiež bronzovú priečku.

„Myslím si, že tá medaila mi dodala sebavedomie a ďalšie skúsenosti, ktoré som pretavila do týchto pretekov. Ľudia mi hovorili, že mám na medailu, ale pre mňa to bolo niečo také nepredstaviteľné a neuveriteľné. Chcela som ísť super ‚päťkilák‘, vedela som, že mám natrénované a nakoniec to vyšlo takto. Veľmi sa teším,“ žiarila mladá pretekárka šťastím.

Ladičová 9. v C1 na 500 m: Nevyšlo mi to podľa predstáv

Krátko po začiatku sa na čele osamostatnili Litvinčuková s Bodonyiovou, potom za nimi vyrazila slovenská pretekárka a všetky tri sa odpútali od zvyšku štartového poľa. Petrušová sa v závere dokonca doťahovala na vedúcu dvojicu:

„Štart mi úplne nevyšiel, no potom som sa tam nejako prepracovala a čudovala som sa, prečo za mnou nejdú ostatné baby. Asi som išla príliš vysoké tempo, chcela som im ujsť a nechcela som pustiť tú medailu. V závere už bolo ťažké pretlačiť sa cez tie dve, boli už aj vlny a skôr som bojovala, aby som tú tretiu priečku udržala.“

Slovensko získalo vo štvrtok v rýchlostnej kanoistike už druhú medailu, predpoludním skončil na treťom mieste štvorkajak na 500 m. Veľkú radosť mal reprezentačný tréner „káštvorky“ aj Petrušovej Peter Likér: „Som veľmi spokojný. Vedeli sme, že Mariana má dobré výsledky, ale toto sme nečakali. Je veľká bojovníčka, tvrdo drie a je veľmi oddaná, je prvá na tréningu. Som rád, že K4 je stabilne v elitnej trojke. Je to naozaj ťažké, veď v nej nie sú ani elitní Maďari, Francúzi či Španieli. Moja úloha je to tam udržať a zlepšiť detaily. Dnes patrí všetkým veľká gratulácia, môžem povedať, že mám fakt vzorový tím.“

Vlček pridal ďalší kúsok do medailovej zbierky: Má obrovskú cenu

rýchlostná kanoistika

ženy

K1 5000 m: 1. Maryna Litvinčuková (Biel.) 24:52,258 min, 2. Dora Bodonyiová (Maď.) +0,745 s, 3. Mariana PETRUŠOVÁ (SR) +6,841

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu