Jednou vetou

Piešťanské Čajky nestačili v 1. zápase Európskej ligy na Polkowice

Asia Boydová (Piešťanské Čajky) a Alysha Clarková (CCC Polkowice) v prvom zápase kvalifikácie Euroligy žien v basketbale Piešťanské Čajky - CCC Polkowice (Poľ.) v Piešťanoch 26. septembra 2017. Foto: TASR

Basketbalistky Piešťanských Čajok prehrali v úvodnom kvalifikačnom dueli Európskej ligy s poľským družstvom CCC Polkowice 46:71. 

Favorit rozhodol o svojom triumfe už v prvom polčase, po ktorom si v Diplomat aréne vypracoval výrazný 24-bodový náskok. Odveta je na programe v piatok o 18.00 h na poľskej pôde.

Piešťanky nastúpili na prvý euroligový duel v klubovej histórii s cieľom čo najviac znepríjemniť Polkowiciam život, no od začiatku za svojím súperom zaostávali vo všetkých činnostiach. Hostky si už do konca prvej štvrtiny vytvorili 17-bodový náskok. Na začiatku druhej síce Čajky znížili na 8:21, Polkowice však potom 12-bodovou šnúrou definitívne pochovali šance domácich na prijateľný výsledok. V ďalších dvoch štvrtinách Poľky už kontrolovali vývoj zápasu a nedovolili Piešťankám skresať manko.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu