Jednou vetou

Píše a rozpráva sa veľa vecí. Mám ešte tri roky zmluvu v Interi Miláno, vraví Škriniar

Milan Škriniar

Foto: SITA

V piatkovom súboji Ligy národov Slovensko - Česko na bratislavskom Tehelnom poli bude chýbať viacero zvučných futbalových mien na oboch stranách, ale stopér Milan Škriniar by mal byť jedným z lídrov zostavy Pavla Hapala. A to aj napriek tomu, že úradujúci slovenský futbalista roka na konci minulého súťažného ročníka v talianskej Serie A aj v Európskej lige vypadol zo zostavy trénera Interu Miláno Antonia Conteho.

“Moja situácia v klube sa nezmenila. Neodohral som len posledných päť či šesť zápasov. Predtým som hrával prakticky stále, ja aj fanúšikovia sme si zvykli, že som bol neustále na ihrisku. Možno preto sa zdala byť moja pozícia v závere uplynulej sezóny ako niečo hrozné. Všetci však vieme, že to bola zvláštna doba, keďže sme od polovice júna do augusta hrali každý tretí deň. Takže bolo normálne, že tréner Conte točil hráčov v základnej zostave,“ uviedol Milan Škriniar v rozhovore na webe futbalsfz.sk.

Na podotknutie, že tréner Conte začal v obrane uprednostňovať o štyri roky mladšieho Taliana Alessandra Bastoniho, Škriniar odpovedal: “Nemyslím si, že by tréner niekedy niekoho uprednostňoval viac a iného menej. Má na výber z 25 až 30 hráčov a v základnej zostave ich je vždy jedenásť. Je normálne, že raz hrá jeden, inokedy druhý. Tréner rozhoduje o tom, kto vybehne na ihrisko od úvodu.“

Dvadsaťpäťročný rodák zo Žiaru nad Hronom je od roku 2017 viac-menej neoddeliteľná súčasť obrany jednej z najznámejších futbalových značiek Interu Miláno. V drese Internazionale odohral vyše 100 zápasov a strelil aj štyri góly. Vzhľadom na vyššie uvedené fakty a menšiu minutáž v závere sezóny sa však čoraz viac špekuluje o jeho prestupe do iného európskeho veľkoklubu. Spomínali sa aj ťažké futbalového váhy zo Španielska (FC Barcelona), Francúzska (Paríž Saint-Germain) či Anglicka (Manchester City a Manchester United). Aká je pravda podľa Škriniara. “Píše a rozpráva sa veľa vecí. Už mnohokrát som povedal, že keď je o hráča záujem, tak to vždy poteší. Ja som futbalista Interu Miláno a mám s ním ešte tri roky platnú zmluvu,“ odbil špekulácie. Pre úplnosť Škriniar má na San Sire kontrakt do 30. 6. 2023.

Minulú sezónu ukončil Inter na druhom mieste Serie A o bod za majstrovským Juventusom Turín a tiež tesnou prehrou vo finále Európskej ligy s FC Sevilla. Ako to hodnotí Škriniar? “Keď sa na to pozriem z hľadiska výsledkov a porovnám to s predchádzajúcimi sezónami, tak táto bola najlepšia. Mrzí nás však, že sa nám nepodarilo vyhrať nejakú trofej.“

Piatkový súboj Ligy národov s Českom je v roku poznačenom koronavírusom akoby začiatkom novej reprezentačnej sezóny. Hoci sa začne hrať netypicky až v jesennom období. Po úvodnom dvojzápase Ligy národov proti Čechom a Izraelčanom (4. a 7. 9.) príde 8. októbra na rad semifinále baráže o účasť na ME 2021 proti Írsku a potom 11. a 14. 10. porcia ďalších dvoch zápasov Ligy národov v Škótsku a doma s Izraelom. Dvanásteho novembra je na programe finále baráže o ME 2021. Ak sa tam Slováci prebojujú, narazia na víťaza súboja Severné Írsko – Bosna a Hercegovina. “Na reprezentačnej úrovni si želám, aby sa nám podarilo postúpiť na majstrovstvá Európy, to si prajeme všetci. Osobné ciele? Aby som bol najmä zdravý a mohol mužstvu čo najviac pomáhať svojimi výkonmi,“ dodal Milan Škriniar na oficiálnom webe SFZ.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu