Jednou vetou

Plávanie-MSR: V sobotu rekordy Štefánika a Trníkovej

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Cez víkend sa v mestskej krytej plavárni v Žiline uskutočnili majstrovstvá Slovenska v plávaní. V pretekoch na 100 m voľný spôsob mužov vytvoril Vladimír Štefánik (Nereus Žilina) časom 49,99 s nový slovenský rekord a splnil B-limit na majstrovstvá sveta.

Slovenský rekord a splnenie B-limitu na olympijské hry si na svoje konto pripísala časom 2:28,45 min na 200 prsia žien Nikoleta Trníková (Považskobystrický PO).

Sagan siedmy v úvodnej časovke na Okolo Švajčiarska, vyhral Dennis

Výsledky:

ženy:
100 m v.sp.: 1. Martina Cibulková (FTVŠ UK Lafranconi) 57,67, 2. Tamara Potocká (Aquacity Poprad) 58,02, 3. Sabina Kupčová (Aquasport Levice) 58,09
200 m prsia: 1. Nikoleta Trníková (Považskobystrický PO) 2:28,45 min – nový slovenský rekord, 2. Andrea Podmaníková (Pirana Sport club) 2:34,63, 3. Bronislava Janáčová (STU Trnava) 2:43,81

200 m motýlik: 1. Karin Janušková (Trenčiansky PO) 2:44,72, 2. Klára Dulíková (MPK Dolný Kubín) 2:57,35, 3. Veronika Luciaková (Kúpele Piešťany) 3:01,88

50 m znak: 1. Emma Marušáková (Tenax Žilina) 29,86, 2. Barbora Tomanová (STU Trnava) 30,47, 3. Lenka Langeová (XBS swimming) 30,78

200 m pol. preteky: 1. Robin Reindl (Aquasport Levice) 2:21,89, 2. Martina Cibulková (FTVŠ UK Lafranconi) 2:23,25, 3. Fatima Alkaramová (Azerb.) 2:25,61

FOTO: Pretekár Miroslav Konôpka v spoločnosti mladej krásky

400 m v.sp.: 1. Veronika Kolníková (Piešťanský PK) 4:24,45, 2. Nikoleta Trníková (Považskobystrický PO) 4:26,57, 3. Ana Olivia Šprláková-Zmorová (Kúpele Piešťany) 4:32,58

4×100 m v.sp.: 1. Orca Bratislava 3:58,55, 2. FTVŠ UK Lafranconi 3:58,78, 3. ŠKP Košice 4:14,83

muži:

100 m v.sp.: 1. Vladimír Štefánik (Nereus Žilina) 49,99 – nový slovenský rekord, 2. Ľubor Koka (Royal PK) 52,47, 3. Jakub Mohler (ŠKP Košice) 52,79

200 m prsia: 1. Alex Kušík (Delta klub Komárno) 2:23,58, 2. Matej Šujanský (XBS swimming) 2:26,13, 3. David Gajdoš (Orca Michalovce) 2:27,80

200 m motýlik: 1. Patrik Tapušík (Kúpele Piešťany) 2:42,33, 2. Oliver Švec (Kúpele Piešťany) 2:58,92
50 m znak: 1. Adam Černek (PK Martin) 26,46, 2. Juraj Hraško (Orca Bratislava) 27,39, 3. Lukáš Kalník (Slávia ŠG Trenčín) 27,88

Chára hral s viacnásobnou fraktúrou čeľuste, bude sa zotavovať 5-6 týždňov

200 m pol. preteky: 1. Adam Černek (PK Martin) 2:07,96, 2. Alex Kušík (Delta klub Komárno) 2:09,23, 3. Adam Rosipal (J&T Sport Team) 2:10,51

400 m v.sp.: 1. Adam Rosipal (J&T Sport Team) 3:58,88, 2. Daniel Mizera (J&T Sport Team) 4:08,41, 3. František Jablčník (STU Trnava) 4:09,90

4×100 m v.sp.: 1 Royal Plavecký klub 3:38,79, XBS swimming 3:39,58, 3. Nereus Žilina 3:43,12

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu