Jednou vetou

Plávanie: Sun Jang mal rozbiť ampulky s krvou, chce žalovať denník Sunday Times

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Čínsky olympijský víťaz v plávaní Sun Jang údajne rozbil ampulky s vlastnou krvou, ktorú mal odovzdať antidopingovým komisárom. O incidente informoval denník The Sunday Times, právnici plavca chcú na noviny podať žalobu.

Sun Jang mal ampulky zničiť kladivom vlani v septembri po návšteve antidopingových komisárov. „Vyhradzujeme si právo podať žalobu proti novinám, ktoré informovali o incidente. Narušili Sunovo súkromie a poškodili jeho dobré meno,“ citovala plavcových právnikov agentúra AFP. Držiteľ olympijského zlata na 200, 400 a 1500 metrov voľným spôsobom a mnohonásobný majster sveta, mal ampulky rozbiť na žiadosť jeho matky.

Celý incident vyšetrovala aj Medzinárodná plavecká federácia (FINA), ktorá začiatkom januára rozhodla v prospech plavca. O tom, čo sa stalo, totiž nemala dostatočné informácie a dôkazy. Medzinárodná antidopingová agentúra (WADA) však chce dostať prípad pred Športový arbitrážny súd (CAS).

Sánkovanie-MS: Triumf Locha medzi mužmi, Ninis trinásty

Dvadsaťsedemročný plavec mal kontroverzie aj v minulosti. V roku 2014 mu našli v tele zakázaný stimulant trimetazidín, za čo dostal trojmesačný zákaz činnosti. Neskôr spôsobil nehodu na svojom aute, pričom jazdil bez vodičského oprávnenia.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu