Jednou vetou

Plávanie: V Trnave 45. ročník Veľkej ceny s medzinárodnou účasťou

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

V krytej plavárni Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave sa v dňoch 23.–24. februára uskutoční už 45. ročník medzinárodných plaveckých pretekov Veľká cena Trnavy. Tento míting sa považuje za najvýznamnejšie plavecké preteky na 25m bazéne na Slovensku.

Tento rok očakávajú hlavní organizátori – plavecký klub STU Trnava v spolupráci s Materiálovotechnologickou fakultou STU v Trnave – účasť 460 plavcov zo 34 klubov zo Slovenska, Holandska, Českej republiky a Poľska.

Naplnia sa šuškandy o Jágrovi? Hokejová hviezda plánuje koniec kariéry

Preteky sú zároveň prvým kolom Slovenského pohára družstiev a mali by byť dobrým testom výkonnosti pred vrcholným podujatím tohto roku majstrovstvami sveta. V minulosti bolo v Trnave prekonaných niekoľko národných rekordov.

Ozdobou tohtoročnej VC bude predovšetkým reprezentantka ČR Barbora Seemanová, najlepšia plavkyňa ČR za rok 2018, dvojnásobná víťazka letných olympijských hier mládeže z roku 2018 a juniorská majsterka Európy z roku 2017.

Okrem spomenutých najlepších seniorov budú v Trnave štartovať aj slovenskí seniorskí i juniorskí reprezentanti Adam Halás, Matej Duša, Laura Benková, Miroslava Záborská.

Alpská kombinácia bude aj v Cortine 2021,pribudne paralelný slalom

Preteky sa začínajú v sobotu 23. februára dopoludnia o 9.00 hod., resp. popoludňajší blok o 16.00 hod., v nedeľu 24. februára o 9.00 hod.

Môže vás zaujímať

Vlhová blízko stupňa víťazov v Crans Montane, 4. miesto je jej maximom v zjazde