Jednou vetou

Po historickom úspechu prerušenie sezóny, smúti M. Mikita

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Matej Mikita po operácii bedra, koronavírus odložil druhý chirurgický zákrok.

Hádzanári Chartres Métropole Handball 28 sa začiatkom marca prekvapujúco prebojovali medzi najlepšie kvarteto vo Francúzskom pohári, keď v rozstrele vyradili tím Aix, ale radosť z historického úspechu si tím slovenského reprezentanta Mateja Mikitu dlho neužil. Koronavírus prerušil aktuálnu sezónu a jej osud je viac ako neistý.

„Prvýkrát v histórii klubu sme sa dostali do Final 4 Francúzskeho pohára. Ocitli sme sa v spoločnosti špičkových klubov ako sú Paríž St. Germain, HBC Nantes a Montpellier. Už len z tohto dôvodu by to bola obrovská škoda, ak by sa sezóna ukončila,“ povedal pre agentúru SITA Matej Mikita, ktorý nemohol spoluhráčom pomôcť na palubovke. Podrobil sa totiž operácii bedrového kĺbu.

„Po operácii sa cítim celkom fajn, snažím sa rehabilitovať sám s cvikmi, keďže v momentálnej situácii nemôžem navštevovať fyzioterapeuta. Pooperačné vyšetrenia zrušili, z čoho nie som nadšený. Rád by som totiž vedel, že je všetko tak, ako má,“ prezradil košický odchovanec, ktorý má pred sebou ešte jeden chirurgický zákrok. „Čaká má to isté aj na druhej nohe, avšak pre koronavírus sa druhá operácia posúva na neurčito, čím sa môj návrat na palubovky určite oddiali. Pôvodne som mal po oboch operáciách začať budúcu sezónu od začiatku letnej prípravy.“

V uplynulom ročníku sa Chartres podarilo postúpiť medzi francúzsku elitu a medzi ňou si nováčik počína úspešne. Aktuálne figuruje na 10. mieste. „Splnili sme všetky ciele, ktoré boli na začiatku sezóny stanovené, a to aj napriek veľkému počtu zranených hráčov. Určite nie sme nespokojní,“ zakončila 25-ročná spojka.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay do konca finále už bez Stamkosa