Jednou vetou

Po Neymarovi vypovedala aj údajná obeť znásilnenia, výsluch trval 6 hodín

Brazílsky útočník Neymar

foto: Facebook

Deň po Neymarovi absolvovala výsluch v Riu de Janeiro aj modelka, ktorá obvinila futbalistu zo znásilnenia. Dvadsaťšesťročná Najila Trindadeová strávila v piatok na polícii šesť hodín, po ktorých ju na rukách odniesol jej advokát. Obsah výpovede nezverejnili.

Trindadeová však tento týždeň prezradila niektoré podrobnosti z incidentu v televíznych rozhovoroch. Podľa jej slov ju Neymar napadol po tom, ako s ním odmietla nechránený pohlavný styk. Zločin sa mal stať 15. mája v parížskom hoteli.

Neymara vypočúvali za zverejnenie komunikácie s Trindadeovou

Útočník Paríža St. Germain odmieta obvinenia a tvrdí, že je obeťou vydierania. Na svoju obhajobu zverejnil konverzáciu i fotografie s modelkou, no tým si ešte viac zavaril. Polícia ho začala vyšetrovať pre možné porušenie práva na súkromie, za čo mu hrozí väzenie až na päť rokov.

Na hráčovu stranu sa najnovšie postavila spoločnosť NR Sports, ktorá vlastní jeho reklamné práva a spolupracuje s Neymarovými advokátmi na čo najskoršom uzavretí prípadu. „Všetky dôkazy nevyvrátiteľne ukazujú na nevinu. Neymar je obeť falošného obvinenia,“ uviedla firma v stanovisku.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu