Jednou vetou

Podľa Matthäusa by Neymar nemal šaškovať, trápi ho aj Maradona

Lothar Matthäus

foto: TASR/AP

Brazílčan Neymar by mal prestať "šaškovať" po utrpených fauloch, či filmovať pády v pokutovom území na futbalových MS v Rusku. Tento názor, okrem viacerých ďalších, prezentoval v analýze práve skončenej skupinovej fázy turnaja pre agentúru DPA nemecký majster sveta i Európy Lothar Matthäus.

„Mal by sa vyhnúť provokáciám ostatných, nemal by skúšať filmovať penalty či sa päť-šesťkrát pretočiť po pádoch na zem pri fauloch. Mal by skončiť s takýmito šašovskými kúskami, obráti to proti nemu fanúšikov aj rozhodcov, ktorí už nebudú tak rýchlo pískať do píšťalky po fauloch na neho,“ povedal rekordný 150-násobný reprezentant Nemecka o najdrahšom hráčovi sveta.

Matthäusovi chýbali v nemeckom tíme lídri: Nebolo to v poriadku

Zápasy skupinovej fázy ukázali, že tzv. malé futbalové krajiny sa dokážu vyrovnať „veľmociam“. V záverečných fázach však podľa 57-ročného bývalého kapitána Nemecka rozhodnú práve hráči kvalít Neymara.

Matthäus tiež pomenoval dve jeho osobné najsmutnejšie udalosti v doterajšom priebehu MS. Sú nimi stav Diega Maradonu a eliminácia jeho krajanov a ešte pár dní úradujúcich majstrov sveta už v skupine. „Ako futbalista Diego odviedol pre tento šport skvelé veci. Ale keď som ho videl na tribúne v jeho aktuálnom stave, bol to pre mňa druhý najsmutnejší aspekt MS. Tým ďalším sú samozrejme slabé výkony a pád obhajcu titulu svetových šampiónov z Nemecka.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu