Jednou vetou

Polovica zápasov na MS v Rusku za nami! Toto sú prekonané rekordy

Ruský brankár Igor Akinfejev dostáva vlastný gól v zápase základnej A-skupiny Uruguaj - Rusko na MS vo futbale v ruskom meste Samara 25. júna 2018

foto: TASR/AP

Počas prvých 36 zápasov futbalových majstrovstiev sveta v Rusku nariadili rozhodcovia už 20 penált, čo je o dve viac ako doterajší rekord na celý šampionát.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) v utorok oznámila, že v rokoch 1990, 1998 a 2002 nariadili arbitri dokopy 18 pokutových kopov. Informovala agentúra AP.

Najstarší hráš v histórií MS

Padol rekord v počte pokutových kopov

Už krátko po polovici odohratých zápasov na futbalových MS 2018 v Rusku padol ďalší rekord. Pokutový kop v podaní kapitána Portugalska Cristiana Ronalda v pondelkovom stretnutí B-skupiny s Iránom (1:1) bol už v poradí devätnástym na prebiehajúcom turnaji. Na MS 1990, 1998 a 2002 ich nariadili rozhodcovia zhodne osemnásť.

Brankárovi Austrálie Ryanovi možno patrí rekord v počte rodinných príslušníkov v hľadisku

Ronaldo nariadenú jedenástku nepremenil, naopak Irán vyrovnal v 93. minúte z penalty zásluhou Karima Ansarifarda, ktorá bola už dvadsiatou na tomto šampionáte. Obe jedenástky v zápase potvrdil rozhodca až na základe videozáznamu.

Kolumbijčanovi Sanchezovi sa po červenej karte vyhrážajú smrťou

Tohtoročné MS sú rekordné aj z hľadiska vlastných gólov. Rus Denis Čeryšev stečoval v dueli A-skupiny s Uruguajom (0:3) loptu do siete zbornej, čo bol už šiesty vlastný gól na prebiehajúcom mundiale. Rovnaký počet ich podľa štatistík padol iba pred dvadsiatimi rokmi na MS vo Francúzsku.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu