Jednou vetou

Pozor na dopravné obmedzenia počas zápasu Ligy majstrov v Trnave

Štadión Antona Malatinského Trnava

foto: TASR

Polícia sa pripravuje na stretnutie druhého predkola Ligy majstrov, ktoré je naplánované na budúci týždeň v utorok (31.7.) so začiatkom o 20.30 h na štadióne Antona Malatinského v Trnave. TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Polícia prijala v súvislosti s futbalom viaceré bezpečnostné opatrenia. Okrem nasadenia zvýšeného počtu policajtov všetkých služieb v uliciach Trnavy, príde aj k obmedzeniam v doprave. „Aby polícia zabezpečila verejný poriadok, musí predbežne od 17.00 do 24.00 h uzatvoriť Kollárovu ulicu. Úplne uzavretá bude pre verejnosť aj Ulica Športová,“ uviedla hovorkyňa. Ako ďalej poznamenala, obyvateľom Podjavorinskej ulice bude umožnený vjazd priebežne podľa aktuálnej situácie.

Futbal-EL: Slovan prehral s FC Balzan 2:1

Bezpečnostné opatrenia a s tým súvisiace dopravné obmedzenia budú prispôsobené aktuálnej operatívnej situácii a čas uzavretia sa preto môže zmeniť. „Polícia žiada občanov, aby s týmito obmedzeniami už vopred rátali a svoj program si naplánovali tak, aby sa ich obmedzenia dotkli čo najmenej,“ doplnila Linkešová.

Vzhľadom na kapacitné možnosti parkovacích miest v okolí štadióna polícia žiada návštevníkov podujatia, aby sa presúvali podľa možnosti bez využitia svojich vozidiel. Ostatných vodičov žiada o trpezlivosť, vzájomnú ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov polície. „Aj keď by to mala byť pre vodičov samozrejmosť, vodičom pripomíname, že riadenie premávky policajtom v križovatke je nadriadené dopravnému značeniu aj fungujúcim semaforom,“ uzavrela krajská hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Slovenskí stopéri si užívali pohárový triumf Sparty, Hancko by rád zostal v Prahe