Jednou vetou

Pre toto sa kvôli koronavírusu rozhodol Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín sa raduje z gólu v zápase 4. kola talianskej Serie A Juventus Turín - Sassuolo 16. septembra 2018 v Turíne, archívne

foto: TASR/AP

Svoje áno na krátenie mzdy povedali aj ďalší dvaja skúsení futbalisti - brankár Gigi Buffon či obranca Leonardo Bonucci

ODPORÚČAME AJ: Bohatí športoví “seniori“ naštvali Slovákov!

Na výzvu kapitána talianskeho futbalového klubu Juventus Turín Giorgia Chielliniho na dočasné zníženie platu pozitívne zareagovala aj najväčšia hviezda v talianskom futbale Cristiano Ronaldo.

Portugalský reprezentant sa s vedením „starej dámy“ dohodol na krátení mzdy, čím by Juve mohlo ušetriť až 4 milióny eur. Informoval o tom taliansky Tuttosport.

Svoje áno na krátenie mzdy povedali aj ďalší dvaja skúsení futbalisti – brankár Gigi Buffon či obranca Leonardo Bonucci. Ešte predtým, ako prišla výzva na zníženie platov, Chiellini konzultoval túto skutočnosť so zástupcami vedenia klubu – Andrem Agnellim a Fabiom Paraticim.

Diskusia o krátení finančného plnenia prebieha aj s ďalšími hráčmi, debaty však trvajú istý čas, pretože každý futbalista má inú zmluvu.

Takéto opatrenia si vyžiadala nastupujúca finančná kríza počas pandémie koronavírusu. Ochorenie COVID-19 doslova paralyzovalo Taliansko, najmä jeho severnú časť.

V Taliansku potvrdili koronavírus u viac ako 86-tisíc osôb, pričom už viac ako 9-tisíc osôb ochoreniu podľahlo.

Môže vás zaujímať

Tampa Bay uspela druhýkrát a je o jedno víťazstvo bližšie k Stanleyho poháru ako Dallas