Jednou vetou

Predsedom správnej rady Fondu na podporu športu bude Gönci

Jozef Gönci

foto: TASR

Predsedom správnej rady Fondu na podporu športu bude štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a dvojnásobný bronzový olympijský medailista Jozef Gönci. Vláda na svojom stredajšom rokovaní odsúhlasila vymenovanie členov správnej rady Fondu na podporu športu.

Podpredsedom bude poradca pre legislatívno-právne otázky Slovenského futbalového zväzu Jaroslav Rybánsky. Správna rada Fondu na podporu športu bude mať aj deväť členov. Medzi nimi je napríklad trojnásobná olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová, exprezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút či predseda Slovenského paralympijského výboru (SPV) Ján Riapoš.

Prezidentka schválila podpisom zákona zriadenie Fondu na podporu športu

Ďalšími členmi správnej rady budú predseda sekcie divokých vôd Slovenského zväzu kanoistiky Richard Galovič, prezident Slovenského zväzu karate Daniel Líška, bývalý slovenský reprezentant v džude a strieborný medailista z olympijských hier v Aténach 2004 Jozef Krnáč.

Členmi sa majú stať aj primátor Popradu Anton Danko, ktorý bol v minulosti hokejovým rozhodcom, výkonný podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Turčány a právna poradkyňa pre strategické projekty Slovenského futbalového zväzu Mária Berdisová.

Prešiel návrh na zriadenie Fondu na podporu športu, Gönci: Víťazstvo

Fond na podporu športu má za cieľ zabezpečiť efektívnu podporu a rozvoj športu mládeže, vrcholového športu, športovej reprezentácie SR, športu pre všetkých, aj pre zdravotne znevýhodnených ľudí. Najvyšším, výkonným a štatutárnym orgánom fondu má byť správna rada zložená z 11 členov. Funkčné obdobie členov správnej rady je päť rokov.

Kontrolným orgánom fondu má byť päťčlenná dozorná rada. Fond bude mať aj odborné komisie, ktoré budú posudzovať predložené projekty a predkladať návrhy na ich financovanie. Zároveň môže poskytnúť podporu prostredníctvom príspevku na projekt alebo príspevku na športový poukaz na základe schváleného projektu, ktorého účelom je podpora športu mládeže.

Fond bude mať k dispozícii 20 miliónov eur ročne.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu