Jednou vetou

Prezídium SZB sa v kauze Fialkových ohradilo voči poškodzovaniu mena

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková

foto: TASR

Prezídium Slovenského zväzu biatlonu (SZB) zareagovalo na závery hlavného kontrolóra športu v kauze sestier Fialkových a nesúhlasí s tým, že postupovalo nezákonne pri uzatváraní Zmluvy o štátnej športovej reprezentácii.

Z reakcie prezídia SZB vyplýva, že Slovenský zväz biatlonu pripravil vlastný podnet na kontrolóra, aby preskúmal postup a konanie SZB. „Máme za to, že naše konanie je v súlade so zákonom,“ uvádza sa v stanovisku. „Dali sme si vypracovať nezávislú právnu analýzu vo veci konania hlavného kontrolóra športu, keďže vzhľadom na okolnosti máme dôvodné podozrenie, či konal v súlade so zákonom.“

SZB poukazuje na to, že disciplinárne konanie voči Ivone Fialkovej a Paulíne Fialkovej je disciplinárnym konaním voči členkám združenia ako členkám, a to pre porušenia ich členských povinností. Upozorňuje na skutočnosť, že podmienkou štartu na podujatiach je, aby mal reprezentant podpísanú zmluvu o reprezentácii so SZB.

Kubica sa vráti do seriálu F1, vo farbách tímu Williams bude jazdiť s Russellom

K stanovisku spoločnosti GARANT PARTNER legal s.r.o. zo dňa 21. novembra konštatuje, že uvedené informácie sú klamlivé a výrazne poškodzujú dobré meno Slovenského zväzu biatlonu. Preto Slovenský zväz biatlonu vyzýva spoločnosť GARANT PARTNER legal s.r.o., aby sa verejne ospravedlnila za vyhlásenia, ktoré uviedla.

Ako prezídium SZB zdôraznilo, všetci členovia naďalej veria, že dôjde k podpisu zmluvy a Paulína a Ivona budú štartovať na pretekoch SP.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu