Jednou vetou

Priaznivci Lazia pred odvetou pohára s AC Miláno oslavovali Mussoliniho

Ilustračné foto, archív

foto: TASR/AP

Stredajší odvetný zápas semifinále Talianskeho pohára vo futbale medzi domácim AC Miláno a Laziom Rím sprevádzali rasistické prejavy hosťujúcich fanúšikov.

Už pred stretnutím sa zišli približne päťdesiati skalní priaznivci Lazia na námestí Piazzale Loreto, kde v roku 1945 popravili talianskeho diktátora Benita Mussoliniho, a rozvinuli transparent oslavujúci fašistického vodcu. S nenávistnými prejavmi pokračovali pred vchodom na štadión San Siro, tam vyrukovali s rasistickým popevkom na adresu stredopoliara domácich Tiemouea Bakayoka. V urážkach pokračovali aj na tribúne počas rozcvičky oboch tímov.

NHL: Columbus trápia zranenia obrancov, debut možno zažije Gavrikov

Na vyčíňanie priaznivcov Lazia odpovedali domáci vlastným chorálom, v ktorom podporili svojho hráča. Od vyčíňania svojich ultras sa dištancoval aj rímsky klub. „Lazio kategoricky odmieta spojitosť s takýmto správaním, ktoré sa v žiadnom prípade nezhoduje s hodnotami klubu,“ citoval stanovisko „bielo-belasých“ portál goal.com.

V prípade podporovateľov Lazia nejde o ojedinelý incident.  Už minulý týždeň ich nafilmovali počas ligového zápasu s Udinese, keď Bakayoka častovali rasistickými popevkami. V samotnom stredajšom zápase sa radovali hostia, ktorí zvíťazili 1:0 a po domácej bezgólovej remíze postúpili do finále pohárovej súťaže.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu