Jednou vetou

Proti Dánom v bránke s Godlom, Nagyova derniéra

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Slovenskí hokejisti nastúpia na rozlúčkový zápas MS 2019 v Košiciach proti Dánsku v bránke s Denisom Godlom. Zostava bude identická ako v predchádzajúcom stretnutí s Veľkou Britániou. Pre Ladislava Nagya to bude posledný duel v kariére.

Na utorkovom dopoludňajšom rozkorčuľovaní boli na ľade iba Godla a trojica útočníkov Tomáš Zigo, Dávid Bondra a Dávid Buc. Priestor by mali v zápase dostať všetci hráči. „Chceme sa rozlúčiť víťazstvom. Nálada je dobrá, aj keď je cítiť, že postup nám ušiel. Ale urobíme všetko pre to, aby sme zvíťazili,“ povedal asistent trénera Andrej Podkonický.

Ramsay chce proti Dánom výhru, o predĺžení zmluvy ešte nerozmýšľal

Slováci skončia bez ohľadu na výsledok v tabuľke A-skupiny na 5. mieste, vo svojom poslednom zápase MS 2019 však chcú odísť z ľadu ako víťazi. „Dáni hrajú agresívne, sú nepríjemní. My musíme hrať svoju hru, ktorá nás zdobila,“ uviedol Podkonický.

Nagy sa v utorok rozlúči s kariérou: Chcem si to užiť

Okrem rozlúčky so šampionátom sa v zápase udeje aj rozlúčka Ladislava Nagya s hokejovou kariérou. Aj preto bude mať tento duel špeciálnu príchuť. „Urobíme všetko pre to, aby to bol pre neho pekný zápas. Určite mu diváci pripravia peknú rozlúčku, Laco mal nádhernú kariéru. Ešte by mohol hrať, ale telo už v jeho veku nie je také odolné,“ uzavrel reprezentačný asistent.

Predpokladaná zostava SR proti Dánsku:

Godla – Černák, Sekera, Čajkovský, Marinčin, Fehérváry, Koch – Pánik, Hudáček, Tatar – Studenič, Krištof, Nagy – Lantoši, Sukeľ, Daňo – Liška, Buc, Lunter – Bondra, Zigo

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu