Jednou vetou

Putalová naďalej trénuje v Afrike, jej tréner rieši návrat domov

Na snímke slovenská atlétka Iveta Putalová

Na snímke slovenská atlétka Iveta Putalová

Slovenská štvorstovkárka je na sústredí v JAR už od 15. februára 2020.

Zo slovenských atlétov, ktorí ešte donedávna boli na sústredeniach v zahraničí, naďalej zostáva mimo republiky len štvorstovkárka Iveta Putalová. S trénerom Marcelom Lopuchovským uviazli v Juhoafrickej republike, kde sú už od 15. februára.

Prvé tri týždne strávili vo vysokohorskom Dullstroome a potom sa presunuli do Potchefstroomu, kde sú v súvislosti s koronavírusom výraznejšie bezpečnostné opatrenia.

„Stále sme v Potchefstroome a trénujeme podľa plánov. Sme v poriadku, ale vo štvrtok zatvorili viaceré športoviská, už sa nedostaneme na tartanový štadión, ale len na verejný trávnatý. Posilňovňu máme v prenajatom dome, takže to je v poriadku. Hneď ako vyjdeme z domu, máme k dispozícii aj dvojkilometrový okruh, kde ešte donedávna trénovali nemeckí chodci,“ priblížil situáciu tréner Lopuchovský.

Putalová s koučom Lopuchovským trénujú stále v JARZo 🇸🇰 slovenských atlétov, ktorí boli ešte nedávno na sústredeniach…

Uverejnil používateľ Slovenský atletický zväz Nedeľa 29. marca 2020

Zaujímavosťou je, že na základe nariadenia ministra zdravotníctva JAR Zweliho Mkhizeho sú bežci skupinou ľudí, ktorí sa môžu vonku voľne pohybovať. Slovenská dvojica Putalová – Lopuchovský sa má dostať na Slovensko v nedeľu 5. apríla, no 42-ročný tréner sa to snaží urýchliť. „Kontaktoval som katarské aerolínie Qatar Airways, že v prípade voľného miesta máme vážny záujem o letenky. Stále čakáme na odpoveď,“ dodal Putalovej kouč.

Môže vás zaujímať

Tampa Bay uspela druhýkrát a je o jedno víťazstvo bližšie k Stanleyho poháru ako Dallas