Jednou vetou

Rakúsko vzdorovalo Lotyšsku dve tretiny

Radosť hráčov Lotyšska v zápase proti Rakúsku 11. mája 2019 v Bratislave

foto: TASR/AP

Hokejisti Lotyšska zdolali vo svojom prvom stretnutí v bratislavskej B-skupine MS Rakúsko 5:2. Zverenci trénera Boba Hartleyho mali v sobotňajšom dueli od úvodu herne navrch, no ich víťazstvo sa nerodilo ľahko a odpor srdnato bojujúceho súpera zlomili až v tretej tretine. Jedným z dvojice hlavných rozhodcov bol Slovák Peter Stano.

Lotyši najbližšie nastúpia v skupine v nedeľu o 20.15 h proti Švajčiarsku, Rakúšanov čaká už o 12.15 h súboj s horúcim kandidátom na titul Ruskom.

Lotyšsko – Rakúsko 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Góly: 16. Balcers (Darzinš, Freibergs), 41. Darzinš (Balcers, Blugers), 45. Abols (Balcers, Keninš), 48. Meija (Cibulskis, Blugers), 56. Keninš (Balcers) – 15. M. Raffl (Pallestrang, Herburger), 56. Herburger (Hofer, Zwerger). Rozhodovali: Gofman (Rus.), STANO (SR) – Dalton (Nem.), Kaderli (Švaj.), vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Peter (Rak.) 5+DKZ za nedovolené bránenie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 8917 divákov.

Dáni porazili Francúzsko po samostatných nájazdoch, rozhodol Storm

Lotyšsko: Gudlevskis – Galvinš, Cibulskis, Freibergs, Sotnieks, Kulda, Balinskis, Zile – Rob. Bukarts, Abols, Dzierkals – Darzinš, Blugers, Balcers – Keninš, Meija, Gegeris – Rih. Bukarts, Batna, Indrašis – Marenis

Rakúsko: Kickert – Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Unterweger, Schlacher, Wolf, Peter, Strong – M. Raffl, Herburger, Schneider – Ganahl, Komarek, T. Raffl – Hofer, Hundertpfund, Zwerger – Haudum, Rauchenwald, Obrist

Česi zastavili víťaznú sériu Švédov, Říha: Totálne vyhecovaný duel

Hra sa v úvode prelievala z jednej strany na druhú, veľké šance diváci dlho nevideli, prvú až v 9. minúte, keď Rih. Bukarts opečiatkoval ľavú žrď Kickertovej bránky. Rakúšania síce menej držali puk na hokejkách, ale vedeli byť vpredu nebezpeční. V 15. minúte ich v päťminútovom oslabení poslal do vedenia bekhendovým zakončením Michael Raffl. Odpoveď Lotyšov nenechala na seba dlho čakať, už o 42 sekúnd vyrovnal v presilovke Balcers. Hráči v bordových dresoch herne dominovali, boli strelecky aktívnejší, no pozorne brániaci súper ich nepúšťal do dorážok.

Hudáček nenastúpi ani proti Fínom, v bránke Čiliak

A dokonca bol blízko k druhému gólu, Rauchenwald a Komarek však v koncovke neuspeli. Na opačnej strane opäť zazvonila žrď, tentoraz po dravom prieniku Meiju. Rakúšania vzdorovali favoritovi až do 3. tretiny. V nej najprv po prihrávke Balcersa parádne trafil Darzinš, následne vypustil ďalšiu výstavnú strelu Abols a štvrtý gólový úder zasadil otrasenému protivníkovi Meija. Rakúšania dokázali už len znížiť zásluhou Herburgera, záverečné slovo mal Keninš.

Môže vás zaujímať

Škandál v českom futbale: Mali vraj manipulovať až dva zápasy!