Jednou vetou

Ramsay pred Ruskom: Musíme hrať múdrejšie a zlepšiť prihrávky

Tréner Craig Ramsay a slovenskí hokejoví reprezentanti počas tréningu

foto: TASR - Jakub Kotian

Slovenskí hokejisti nastúpia na druhý zápas na Nemeckom pohári proti olympijskému výberu Ruska (sobota o 17.00 h) s tromi zmenami v zostave. Do nej sa dostanú obranca Peter Čerešňák a útočníci Michal Krištof s Dávidom Šoltésom, ktorí v úvodnom stretnutí nehrali. Do bránky by sa mal opäť postaviť Jaroslav Janus. Tréner Craig Ramsay chce proti "zbornej" čo najviac držať puk a nepúšťať jej hráčov do kombinácií.

Trojica nových hráčov nahradí v zostave Juraja Mikuša, Marcela Haščáka a Miloša Bubelu, ktorí by sa mali vrátiť v záverečnom nedeľňajšom stretnutí. V piatok bol na turnaji voľný deň a Slováci počas neho absolvovali jeden tréning.

„Viac sme sa rozprávali ako pracovali, keďže máme tri zápasy v priebehu štyroch dní. Snažíme sa vyladiť niektoré detaily, ako a kde si chceme prihrávať, ako prijať prihrávky a ako otvárať priestor a nie korčuľovať len tak dokola,“ povedal hlavný tréner po tréningu.

Slováci na úvod Nemeckého pohára prehrali so Švajčiarmi

Jeho zverenci prehrali úvodný duel tesne 2:3, keď nezvládli nápor súpera v druhom dejstve. Ramsay sa chce v ďalšom stretnutí s Ruskom vyvarovať viacerých chýb. „Chalani tvrdo pracujú, ale je to skôr o tom, robiť veci múdrejšie. Nespochybňujem ich snahu, ale chcem im pomôcť pochopiť, čo od nich vyžadujem, kam majú ísť a ako hrať,“ zdôraznil.

Rusko priviedlo do Krefeldu opäť takzvaný olympijský výber hráčov do 23 rokov. Napriek tomu, že ide o mladých hokejistov, všetci už pôsobia v druhej najlepšej súťaži na svete v Kontinentálnej hokejovej lige. „Hrajú podobne ako všetky ruské tímy. Sú talentovaní, majú dobrú techniku a dobre korčuľujú. Sú veľmi dobrí s pukom. Práve preto sme na tréningu hovorili o tom, že ak ho nemajú, nie sú lepší ako ostatné tímy. Takže naša priorita je držať puk na našich hokejkách a tlačiť sa na bránku,“ uviedol Ramsay.

Rozhovor so sestrou legendárneho Rajniaka, ktorého uvedú do siene slávy

Proti „zbornej“ absolvuje premiéru na turnaji obranca Peter Čerešňák. „Dostal som deň voľna, cítim sa fajn a to je hlavné. Často nedostanem príležitosť pozerať hokej zhora, keď tak len v televízii. Mne osobne sa to páčilo, bolo to hore – dole, mali sme šance, no škoda, že sme ich nevyužili. Švajčiari nás potom potrestali v presilovke. S Rusmi musíme stále jazdiť, ak s nimi dokážeme korčuľovať, môžeme nad nimi vyhrať,“ povedal dvadsaťpäťročný obranca Plzne.

„Bude to ťažký zápas, ako každý s Ruskom. Aj keď je to B-čkový tím, všetkých hráčov majú z KHL. Dôležitá bude bojovnosť, musíme vyhrávať osobné súboje a potom budeme mať šancu na úspech,“ povedal Michal Krištof. Aj keď vo svojom klube Kärpät Oulu vo Fínsku hrá skôr na kraji, v národnom tíme sa predstaví opäť na pozícii centra s krídlami Radovanom Puliš a Dávidom Šoltésom. „Lepšie sa cítim v strede, je tam viac miesta a môžem byť viac kreatívny ako na krídle. Takže som rád a verím, že nám to zajtra pôjde,“ dodal Krištof.

Predpokladaná zostava:

Janus – Čerešňák, Sersen, Grman, Malec, Chovan, Ďaloga, Rosandič, Gernát – Lantoši, Sukeľ, Bondra – Svitana, Špirko, Lunter – Kudrna, Kytnár, Rapáč – Puliš, Krištof, Šoltés

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu