Ramsay privítal na zraze 17 hráčov, ôsmich ešte čakajú povinnosti

Craig Ramsay

foto: TASR

Generálny manažér slovenských hokejistov Miroslav Šatan a reprezentačný tréner Craig Ramsay privítali na pondelňajšom zraze 17 z 25 nominovaných hráčov na zimné olympijské hry. Táto prvá skupina už aj s Marekom Ďalogom odletí do dejiska ZOH v utorok popoludní, zostávajúca sedmička hráčov z českej ligy zamieri do Pjongčangu v stredu.

aktualizované: 18:56

Sedemnásť hráčov absolvovalo na bratislavskom zimnom štadióne tréningovú jednotku, chýbali brankár Patrik Rybár, obrancovia Dominik Graňák, Marek Ďaloga, Peter Čerešňák, Juraj Valach a útočníci Martin Bakoš, Tomáš Marcinko, Lukáš Cingeľ. Ďaloga sa pridá k tímu ešte v utorok pred odletom a zamieri s ním na kórejský polostrov, zostávajúci hráči odletia na druhý deň.

V utorok ich totiž ešte čakali klubové povinnosti v českej extralige. „Nie všetci prišli zdraví, máme nejaké šrámy, Ivan Baranka prišiel s chrípkou. Ale budeme mať dosť času na aklimatizáciu, takže verím, že bude všetko v poriadku,“ povedal Šatan a dodal: „Veríme, že už nebudeme musieť robiť žiadne zmeny a všetci budú v poriadku.“

Pripravili aj izbový poriadok, meno kapitána až v dejisku

Nedočkavosťou horel aj reprezentačný kormidelník Ramsay. „Už sa veľmi teším na zimnú olympiádu. Najmä na atmosféru, je to mimoriadna udalosť,“ povedal na pondelňajšom zraze.

Hráčov po prílete do Pjongčangu čaká prekvapenie vo forme izbového poriadku. Realizačný tím rozhodol, že práve on poskladá dvojice spolubývajúcich. Hráči sa až v dejisku dozvedia, s kým budú na izbe. „Rozhodli sme sa tak s trénerom. Zažil som to v NHL, tam tréneri rozhodli nielen o tom, kto bude s kým na izbe, ale aj o tom, kto bude vedľa koho sedieť v kabíne. Dali sme dokopy dvojice a hráčov, ktorí sa možno menej poznajú, ale veríme, že toto prispeje k tomu, aby sa z tejto partie stal čo najskôr súdržný tím,“ prezradil Šatan.

O mene kapitána zatiaľ nechcel hovoriť, neprezradil ani mená kandidátov. „O kapitánovi rozhodnem až po prílete do dejiska turnaja. Na to máme ešte čas,“ uviedol. Šatan verí, že tím dosiahne v Pjongčangu nejaké úspechy. „My sme už urobili všetko, čo bolo treba a teraz je to už na hráčoch. Ja už budem sedieť iba na tribúne a tlačiť očami, aby prešiel puk do bránky,“ dodal generálny manažér.

 

Nominácia SR na ZOH:

Brankári: Ján Laco (HC Sparta Praha/ČR, 51 zápasov/0 gólov), Branislav Konrád (HC Olomouc/ČR, 18/0), Patrik Rybár (HK Hradec Králové/ČR, 1/0)

Obrancovia: Ivan Baranka (HC Vitkovice Ridera/ČR, 85/6), Michal Čajkovský (HC Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL, 28/3), Dominik Graňák (HK Hradec Králové/ČR, 175/10), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha/ČR, 57/4), Tomáš Starosta (HK Dukla Trenčín, 140/6), Juraj Valach (Piráti Chomutov/ČR, 26/0), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň/ČR, 65/6), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR, 61/3)

Útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec/ČR, 40/7), Miloš Bubela (HC ’05 iClinic Banská Bystrica, 7/1), Marcel Haščák (HC Kometa Brno/ČR, 75/9), Lukáš Cingeľ (HK Hradec Králové/ČR, 34/4), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec/ČR, 53/9), Patrik Lamper (HC ’05 iClinic Banská Bystrica, 6/2), Ladislav Nagy (HC Košice, 90/30), Tomáš Surový (HC ’05 iClinic Banská Bystrica, 118/22), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR, 31/9), Peter Ölvecký (HK Dukla Trenčín, 39/3), Michal Krištof (HK Nitra, 6/0), Matej Paulovič (HK Nitra, 8/1), Matúš Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš, 7/0), Marek Hovorka (HC Košice, 30/2)

Môže vás zaujímať

Žilina a hráčska agentúra sa nezhodujú v otázke Boženíkovej budúcnosti