Jednou vetou

Rehák Štefečeková novou prezidentkou Špeciálnych olympiád Slovensko

Zuzana Rehák Štefečeková

Foto: TASR

Novou prezidentkou Špeciálnych olympiád Slovensko sa stala olympionička Zuzana Rehák Štefečeková. Zvolili ju na pondelkovom Valnom zhromaždení.

„Ako národná riaditeľka a členka Európskeho výboru Special Olympics viem, že toto je obrovský krok vpred. Na čelo športovej organizácie pre ľudí s mentálnym postihnutím sa postavila výrazná osobnosť slovenského športu, ale aj žena a matka, vnímaná celospoločensky pozitívne. Mať olympioničku v našej ‚Special‘ rodine dáva našim športovcom pocit hrdosti, šťastia, ale aj zodpovednosti. Zvolením Zuzany Rehák Štefečekovej za prezidentku Špeciálnych olympiád Slovensko  ukazujeme verejnosti  tú správnu cestu, ktorou je inklúzia,“ uviedla Eva Gažová, národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko.

Tenis-Roland: Nišikori postúpil do štvrťfinále dvojhry, ďalej ide aj Djokovič

Dvojnásobná strieborná medailistka v trape z olympijských hier (2008, 2012) sa ujala funkcie hneď v pondelok. „Moja rodina sa rozrastá nielen o očakávané druhé dieťa, ale aj o tisícky športovcov s mentálnym postihnutím. Som šťastná, že ako prezidentka Špeciálnych olympiád budem môcť šíriť myšlienku, že aj ľudia s mentálnym postihnutím prekonávajú svoje limity. Teším sa, že im budem môcť pomáhať, podporovať ich a odovzdávať svoje skúsenosti,“ uviedla v tlačovej správe Zuzana Rehák Štefečeková, novozvolená prezidentka Špeciálnych olympiád Slovensko.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu