Jednou vetou

Roland Garros by mal dostať prednosť pred Laver Cupom, hovorí Stammbach

Roland Garros štadión, archívne

zdroj: atpworldtour

Hráči nebudú potrestaní, pokiaľ uprednostnia exhibičný turnaj pred grandslamom.

Pre pandémiu koronavírusu boli organizátori tenisového Roland Garros nútení presunúť toto grandslamové podujatia o takmer štyri mesiace neskôr. V Paríži sa po novom začne 20. septembra a turnaj vyvrcholí finále mužskej dvojhry v nedeľu 4. októbra. Tým pádom sa však dostáva do časovej kolízie s prestížnym Laver Cupom, pričom účasť na jeho štvrtom ročníku koncom februára už potvrdil Roger Federer. Prezident Švajčiarskej tenisovej federácie René Stammbach si myslí, že Laver Cup by mal ustúpiť a takisto sa uskutočniť v náhradnom termíne.

„Áno, v Bostone je Laver Cup vypredaný. Roland Garros však bolo vypredané po celé desaťročia. Kto by hral Laver Cup, keď súčasne prebieha aj grandslam? Myslím si, že by ho mali odložiť na koniec roka. Je to exhibičný turnaj a tie sú v kalendári štandardne naplánované v novembri. Sám Roger takéto exhibície vlani hral,“ uviedol Stammbach v rozhovore pre švajčiarsky denník Blick.

Šéf švajčiarskeho tenisu tiež povedal, že ak by sa spomenuté podujatia konali v rovnakom termíne, Medzinárodná tenisová federácia (ITF) nemá právo potrestať tenistu, ktorý by Laver Cup uprednostnil pred grandslamom. „Všetko sú to nezmysly. Odkiaľ pochádzajú tieto správy je pre mňa záhadou a teraz sa šíria médiami. S prezidentom ITF si denne volám dve hodiny, niečo by som o tom mal vedieť,“ uviedol Stammbach, ktorý je aj členom rady ITF.

Šíriaci sa koronavírus spôsobil aj preloženie OH v japonskom Tokiu na leto 2021. Nevýhoda je to najmä pre starších športovcov, ktorý chceli absolvovať možno svoju poslednú olympiádu. Zúčastní sa jej o rok aj Roger Federer? „Ťažko o tom teraz hovoriť. V každom prípade, urobíme všetko pre to, aby tak urobil. Na druhej strane, operované koleno nemal pre nič za nič,“ dodal Stammbach pre Blick.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu