Jednou vetou

Ronaldinho s malou šancou na prepustenie

Brazílsky futbalista Ronaldinho, archívne

Foto: TASR/AP

V Paraguaji riešia len naliehavé prípady. K Ronaldinhovi majú prístup už len jeho právni zástupcovia

Prepustenie brazílskej futbalovej legendy Ronaldinha na slobodu je zatiaľ v nedohľadne. Vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu, ktorá ovplyvňuje všetky odvetvia bežného života, sa aj paraguajské súdnictvo zaoberá len mimoriadne naliehavými prípadmi.

Ronaldinho je vo väzení v Asuncióne už len jedným z mnohých. Ako je známe, majster sveta z roku 2002 tam skončil so svojím bratom Robertom Assisom po tom, čo sa začiatkom marca pri vstupe do krajiny preukázal falošným pasom. Polícia pracuje aj s alternatívou, že sa možno zaplietol do prania špinavých peňazí. Obaja majú za sebou mesačný pobyt za mrežami v paraguajskej metropole, ale podľa správ v mediách zatiaľ nie je predpoklad na ich skoré prepustenie. Ich právny zástupca opakovane neuspel dostať súrodencov z väzenia, či dosiahnuť prepustenie na podmienku alebo aspoň do domácej väzby.

Proces prípadu Ronaldinho sa postupne spomalil. Súdnictvo v Paraguaji pracuje od polovice marca vinou pandémie Covid-19 v limitovanom rozsahu. Aj bežný deň bývalého hráča FC Barcelona či AC Miláno sa zmenil. V prvých dňoch ho návštevou poctilo viacero futbalových hviezd ako napríklad Paraguajčan Carlos Gamarra a dostal aj darčeky od ďalších hráčov. Prichádzali fanúšikovia, chceli ho vidieť, spoluväzni o neho bojovali, aby bol ich spoluhráčom na futbalovom turnaji.

Ronaldinho nedávno nastúpil vo väzenskom zápase, v ktorom strelil päť gólov a na ďalších šesť prihral. Podľa katalánskeho webu sport.es pomohol svojmu tímu k víťazstvu 11:2 a pre spoluhráčov tiež vybojoval 16-kilogramové prasiatko na grilovanie. Momentálne majú k nemu vo väzení, kde 21. marca oslávil svoje 40. narodeniny, prístup už len právni zástupcovia.

Počas aktívnej kariéry získal umelec s futbalovou loptou viacero trofejí, z ktorých má najväčší cveng triumf na MS 2002 v Kórejskej republike a Japonsku. V roku 2005 vyhral prestížne individuálne ocenenie Zlatá lopta určené pre najlepšieho futbalistu sveta.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu